Mehmet Nuri Ersoy kimdir? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kaç yaşında, nereli? FOX konuğu Mehmet Nuri Ersoy hayatı ve biyografisi

MEHMET NURİ ERSOY KİMDİR?

Mehmet Nuri Ersoy İstanbul'da 1968 yılında dünyaya geldi. Ersoy, lise öğrenimini Alman Lisesi'nde, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamladı.

Henüz lise öğrencisi iken 1985 yılında turizm sektöründe küçük projelerle ve rehberlik yaparak iş dünyasına atıldı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra gönül verdiği turizmciliği meslek olarak tercih etti. 1991 yılında şimdi paket tur ve otel konaklama hizmetleri veren şirketini acente olarak kurdu. Bakanlık görevine getirilene dek yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü şirketi altı yıl gibi kısa sürede pazar lideri oldu ve iş alanı ile hacmini genişletti. 2000 yılında otelcilik sektörüne giriş yapan Ersoy, turizm sektöründe 33 yılı aşkın bir geçmişe sahip.

Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişinin ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Kültür ve Turizm Bakanı olmak üzere davet aldı.

Göreve gelişinin ardından 11 Temmuz 2018 itibarıyla da şirketindeki bütün görevlerini ve unvanlarını profesyonellere devretti.

Pervin Ersoy ile evli olan Mehmet Nuri Ersoy, iki çocuk babası.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yürüten Mehmet Nuri Ersoy Almanca ve İngilizce biliyor.

Kaynak: https://www.haberler.com/haberler/mehmet-nuri-ersoy-kimdir-fox-konugu-kultur-ve-14782947-haberi/

Bakan Mehmet Ersoy eşi Pervin Ersoy kimdir? Pervin Ersoy ne iş yapıyor?

BAKAN MEHMET ERSOY EŞİ PERVİN ERSOY KİMDİR?

Pervin Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşidir.

Pervin Ersoy, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Üniversite öğrenciliği döneminde çalışma hayatına atılan Pervin Ersoy, çok sayıda televizyon kanalında çalışmıştır.

PERVİN ERSOY NE İŞ YAPIYOR?

Daha önce uzun yıllar medya sektöründe çalışan Pervin Ersoy Show TV'de Günaydın Türkiye programını sunmuştur.

Çocuklara yönelik Street Fighter isimli programda sunuculuk yaptığı da bilinen Ersoy, sonrasında halkla ilişkiler işine yönelmiş ve eşi Mehmet Ersoy ile turizm firmasında iş hayatında da beraber olduklarını aktarmıştır.

Son ankette dikkat çeken sonuçlar! Tamamında düştüNuman Kurtulmuş'tan zam açıklaması!Son dakika | Erdoğan-Selman görüşmesi sona erdi! İki ülke ortak bildiri yayınladı: Yeni bir dönem başlayacak

Kaynak: https://www.mynet.com/bakan-mehmet-ersoy-esi-pervin-ersoy-kimdir-pervin-ersoy-ne-is-yapiyor-110106919474