tavan dekorasyon modelleri

Ters Tavan Modelleri-Tavan Dekorasyonu

Isı yalıtımı ve estetik bir görünüm sağlamak amacıyla üretilen tavan çeşitlerine ters tavan denilmektedir. Eski usul tavanlara nazaran kötü görüntüyü engelleyen ters tavan modelleri ile klasik ve dekoratiflikten uzak görüntüler tarihe karışıyor. Biçimsiz tesisat boruları, sarkan kablolar, kötü duvar döşemeleri gibi göze hitap etmeyen etkenler ters tavanlar ile ortadan kaldırılıyor. Ters tavanlar aynı zamanda özellikle kolay temizlenebilir olmasıyla da klasik tavanlara göre daha tercih edilir olmaktadırlar. Ev dekorasyonunuz için birçok ters tavan modeli bulunan firmamızda, sizler için en profesyonel şekilde tavanlar üretilmekte ve beğeninize sunulmaktadır.

Ters tavan modelleri arasında vektörel ters tavan, alçıpan ters tavan, karolam ters tavan, taş yünü ters tavan, alüminyum ters tavan ve metal ters tavan gibi birden fazla çeşit bulunmaktadır;

* Vektörel ters tavan, eğer odanın hacminin küçülmesi istenmeden tavan yüksekliğinin düşürülmesi isteniyorsa uygulanır.

* Alçıpan ters tavan, akustik ve yangına dayanıklıdır. Sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı gibi evde kötü görüntüye sebep olacak durumların gizlenmesine olanak sağlayan ters tavan türüdür. Hafiftir ve çok tercih edilir.

* Karolam ters tavan, arka kısmı alüminyum folyo ile ön kısmı ise vinil ile kaplanmıştır. Montajı kolaydır ve neme dayanıklıdır. Ayrıca kolay temizlenebilir. Bu tavan sistemi karolamdan, akustik alçıpandan ve taşyününden meydana gelmektedir.

* Taş yünü ters tavan, bazal taşların ezilip toz haline getirilmesiyle oluşan taş yünü ismi verilen maddeden yapılır. Bazal taşlar geri dönüştürülebilir özelliktedirler. Beyaz renkli olmasına rağmen arzuya göre istenilen renge dönüştürülebilirler. Taş yünü tavanlar insan sağlığına uygun, ısı yalıtımı açısından başarılı, hijyenik ve yangına karşı dayanıklıdırlar.

* Alüminyum ters tavan, genellikle hastane, spor salonu, banka, iş yerleri ve bürolar tarafından tercih edilmektedir. Metal plakalardan oluşmuştur. Geniş büyüklüklere sahip olmasına rağmen montajı çok kolay ve pratiktir.

ters tavanlar

* Metal ters tavan, genellikle kamu hizmet kuruluşları, okul ve hastanelerin tercih ettiği tavan türüdür. Mekâna büyük ölçüde görsellik ve akustik sağlamaktadır. Ayrıca ferah seviyesinin yüksek olması gereken yerlerde kullanıldığı için bu konforu maksimum seviyede sağlamaktadır. Montajı kolaydır. Ses ve aynı zamanda ısı yalıtımı sağlar. Bakteri üretmez ve kolay temizlenir.

Tüm bu bilgiler kapsamında hem estetik hem de yaşam alanını etkileyen faktörleri barındırması açısından sizler de ters tavan modellerini görmek ve uygulamak isterseniz firmamızı inceleyebilirsiniz. Unutmayın ki yaşam alanlarının en önemli yapı taşını tavanlar oluşturmaktadır.

Tavan Dekorasyonu

Son yıllarda eski usul kartonpiyerlerin yerini çeşitli dekoratif tavan modellerine bırakmasıyla dekorasyonda tavanın ne kadar büyük önem taşıdığı da anlaşılmıştır. Bir eve, odaya, yaşam alanına girildiği anda aslında göze ilk çarpan tavanlardır. Son yıllarda kullanılan dekoratif tavanların odalara büyük şıklık kattığı tartışılmaz bir gerçektir. Tüm bunların yanı sıra kolay temizlenebilir olmaları, ısı yalıtımı sağlamaları, depreme dayanıklı olmaları (ağır olmamaları), mekânda akustik açıdan istenileni vermeleri gibi bir sürü avantajı da yeni tip tavanlar sağlamaktadırlar. Bu yüzden tavanlar, dekorasyonun temel taşlarından birisi olarak kabul edilebilir. Bir yaşam alanının olmazsa olmazı hem dekoratif hem de ıs ve yalıtım açısından tavanlardır diyebiliriz. Bu kapsamda son yıllarda çeşitleri ve üretimi hızlanan tavanların muadilleri çoğalmış, doğru tavan seçimi yapmak bir hayli zorlaşmıştır. Bizler ise firmamız bünyesinde sizin zevkinize göre kaliteli ve kolay uygulanabilir birçok çeşit barındıran ters tavan modelleri ve çeşitlerini hizmetinize sunmaktayız. Eğer siz de yaşam alanınıza şıklık katmak istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Ters tavan modellerimize göz atarak profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir