siyah nokta maskesi

Siyah Noktalar İçin Maske Yapımı

Her insan bakımlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Cildin yaşlanmasına ve siyah noktaların oluşmasına karşı çeşitli cilt bakım yöntemleri uygulanmalıdır. Özellikle bayanların son derece dikkat ettiği siyah noktalar oldukça rahatsız edici bir görüntü vermektedir. Bu siyah noktaları yok etmek için neler yapılabilir. Siyah noktalar dış etkenlere ve beslenmeye bağlı olarak vücutta nükseden bir yağlı sivilce türüdür. Bu noktaları gidermek için çeşitli maskeler uygulanabilir. Evlerde kolayca hazırlanabilecek birçok siyah nokta maskesi tarifi uygulanabilir.

Siyah Noktalardan Kurtulma

Doğal yöntemlerle elde edilebilecek bir maske türüne bakalım. Biraz bal ve biraz Türk kahvesinin karıştırarak elde edilecek karışımı yüze uygulayabiliriz, bu maske belli aralıklarla örneğin haftada 2 sefer uygulandığında siyah noktaların ciddi şekilde azaldığı görülecektir. Maske uygulamalarına bir diğer örnek ise, yarım bardaktan daha az limon suyu ve bir yumurtanın akını bir kapta karıştırarak elde edilecek kürü yüzümüze uygulayabiliriz.

Siyah noktaların giderilmesinde kullanılacak maskeleri temiz cilde uygulamak en doğru maske uygulama şekli olacaktır. Bunların yanı sıra yağlı ciltlere fazla krem sürmekten kaçınmak gerekir. Yukarıda bahsedilen maske tarifleri oldukça pratik ve her evde bulunan ürünlerle yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra birde toz halinde aktarlardan veya kozmetikçilerden satın alınacak kil ile hazırlanacak maske siyah noktalara iyi gelecektir. Toz kili elma sirkesi ile karıştırarak elde edeceğimiz karışımı cilde 10 dakika uygulayabiliriz.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir