şık mutfak tasarımları

Şık Mutfak Tasarımı Nasıl Olmalı ?

Evlerimizin en önemli kısmını oluşturan mutfaklar, ister büyük olsun ister de küçük şık olmadığı müddetçe pek bir ifade etmeyecektir. Bu yüzden yapacağınız şık mutfak tasarımları ile mutfağınızı daha kullanışlı bir hale dönüştürebilirsiniz.

Evlerinizde beyaz mutfak dolaplarına sahip iseniz mutfak dolaplarınızı tamamlayacak ve daha hoş gözükmesini sağlayacak taşlı sarkıt avizeler kullanabilirsiniz. Böylelikle kullanacağınız aksesuarlar ile mutfağınız daha göz alıcı bir ortama dönüşecektir. Mutfağınızda kullanacağınız köşe takımlarını, kullanımı zor alanlarda kullanarak alanınızı daha da büyütebilirsiniz. Aydınlık ve ferah bir mutfağınız olsun istiyorsanız mutfağınıza ışıltı katacak sarı ve gri tonlarda ki rengi seçmeniz gerekir.

Mutfak kısmında ayrılan yemek alanlarına özel olarak köşe takımı görevi gören kanepeler kullanarak mutfağınıza konforlu bir oturma odası görüntüsünü kazandırmanız mümkündür. Küçük bir mutfağa sahip kişiler mutfağını daha geniş göstermek için düz hatlı ve açık renkler kullanması gerekir. Ayrıca eski çekmecelerinizi raf olarak mutfağınızda kullanarak, mutfağınızda değişik bir hava yaratabilirsiniz. Mutfağınıza şık ve estetiksel görünüm kazandırılmasında yardımcı olacak taş motif kaplamalar, duvar kâğıtları, seramik kaplamalar ile ortamınızda farklı bir hava oluşacaktır.

Mutfak tezgâhlarınızın seçimini yaparken daha dikkat çeken ve göze hoş gözüken suni mermer renk tonlarını duvarınız ile uyumlu şekilde seçerek daha şık bir mutfak alanı oluşturabilirsiniz. Mutfak kapakları mutfağınızı dekoratif yönden farklı bir hava katacağı için ilginç kapak motifleri seçmelisiniz. Mutfağınızda kullandığınız cam kavanozlara saksı görevi vererek raflarınızda görsel şıklığı çıkartabilirsiniz. Mutfakları geniş olan kişiler ada tipi mutfak tarzlarına yönelmesi ortamı daha gösterişli hale dönüştürecektir.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

diş ağrısı tedavisi

Diş Ağrısına Bitkisel Tedavi

Öyle lalet bir ağrıdır ki diş ağrısı , yeri gelir gözümüzden yaş getirir.Ne yediğimizden ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir