şık alçı tavanlar

Şık Alçı Tavan Modelleri!

Şık Alçı Tavan Modelleri

Alçı tavan kelime grubu tanım olarak incelendiğinde, metal bir iskelet yardımı sonucunda oluşturulan ve bu metal iskelete yerleştirilen alçıpanlar kullanılarak üretilen malzemeler şeklinde tanımlanabilmektedir. Odada yer alan dekorasyon çalışmalarından biri de bu şık alçı tavan modelleri arasından seçilen ürünlerdir. Son yıllarda bu çeşitlilik son derece artmış olup bu durumun ortaya çıkmasının başlıca nedeni teknoloji olarak görülmektedir. Teknoloji kullanılarak değişen ve gelişen ürünler arasında alçı tavanlar da yer almaktadır.

Alçı tavanlar kullanım alanları olarak değişik çeşitlerde bulunmaktadır. Kullanıldıkları mekanların çeşitliliği ile kullanım alanları da çeşitlilik kazanmıştır. Kullanım mekanları arasında iş yeri, ofis, restoran, kafe gibi farklı dekoratif fikirlere ihtiyaç duyan mekanlar sıklıkla yer almaktadır. Bunların yanı sıra herhangi bir mekânda bulunan koridorların dekorasyonunda ya da evin giriş kısmında alçı tavanları görebilmek mümkün olmaktadır. Şık alçı tavan modelleri mekanlara şıklığın yanında zenginlik imajını da kazandırmaktadır. Özellikle elit kesim için dizayn edilmiş restoranlarda alçı tavan renkleri daha çok altın renklerinde seçilmektedir.

Şık Alçı Tavanlarda Yer Alan Özellikler

Alçı tavanlar, mekanlara sağladıkları göz alıcı görünüm ile dillerden düşmemektedir. Özellikleri bakımından da alçı tavanlar sık tercih edilenler listesine girmeyi başarmışlardır. Alçı tavanların yapımından itibaren kullanım süresinin son derece uzun oluşu, alçı tavan yaptıran insanları hem maddi olarak hem de manevi olarak memnun etmektedir. Maddi olarak memnun etmesindeki kasıt, kullanım ömrü uzun olduğu için sık sık para ödemek gibi bir durum yaratmamasıdır. Alçı tavanlar mekâna çok kolay bir şekilde bir gün içerisinde uygulanabilmektedir. Bu sayede uzun süre uygulama ile vakit kaybı durumu ortaya çıkarmamaktadır. Şık alçı tavan modelleri uygulama esnasında zamandan sağladığı tasarruf ile herkesin takdirini kazanmayı başarmıştır.

Alçı Tavanların Dekoratifliği

Alçı tavanlar mekâna dekoratif bir görünüm katmak amacında olanlar için bire birdir. Alçı maddesi içeriği bakımından son derece hafif bir maddedir. Bu nedenle tavana uygulandıktan sonra can güvenliği için tehlike oluşturmaz, son derece güvenilir bir üründür. Alçı, tavana uygulandıktan sonra tavan beyaz renge sahip olmaktadır. Bu beyaz rengin üzeri istenilen her renk ile boyanabilir.

alçı tavan model

Alçı Tavanların Kullanışlılığı

Alçı tavan uygulamanızın üzerine monte edilecek spot aydınlatma ya da led aydınlatma ile tavanınıza şıklık katılmasına imkân tanınmaktadır. Özellikle led aydınlatma kullanılarak tasarlanan ufak gizli detaylar alçı tavanlara fazlasıyla yakışmakta ve çok tercih edilmektedir. Birçok alçı tavan modeli, bu farklı boyutlarda gizli led aydınlatmalar sayesinde görkemli bir görünüme sahip olmaktadır. Eğer tavanda kapatılmak istenen bir bölüm var ise alçı tavan sayesinde kolaylıkla kapatılabilmekte ekstra bir işlem gerekmemektedir. Şık alçı tavan modelleri arasından yapılan seçimlerden her biri hijyenik yapıda olmakta ve kolay temizlenebilmektedir. Alçı tavanların nem konusunda duyarlı oluşu ile de ön plana çıktığından bahsedilmesi mümkündür. Neme karşı sağladığı duyarlılık nedeni ile uzun ömür sağlamaktadır.

en güzel alçı tavanlar

Şık Alçı Tavanların Mekanlara Uygulanması

İç dekorasyon şirketleri tarafından sıklıkla konuşulan alçı tavanlar, mekanlara kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Her alana uygulanabilen alçı tavanlar banyolarda, tuvaletlerde, salonlarda, yatak odalarında, hollerde kısacası akla gelen her yerde görülebilmektedir. İşlemlere başlanmadan ilk önce tavan kotu belirlenme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin hemen ardından alçıpan asma tavan TU profillerinin dübel vida kullanılarak sabitleme işlemi yer almaktadır. Daha sonra dikkatlice çelik dübel ile askı çubukları ve ana taşıyıcısı ile TC galvaniz profillerin ikişer ikişer montajı yapılmaktadır. En son işlemlerde ise sırasıyla alçıpanlar vidalanmakta ve derz dolgu alçısı hazırlanmaktadır. Bu yöntemlerin uygulandığı şık alçı tavan modelleri ile ilgili detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir