Gezegenlerin de bir anlamı var

Kasım ayında birçok gezegen burç değiştirirken, gelin bugün sizlerle gezegenlerin özelliklerine değinelim. Sizlere her gün birçok mecradan gezegenleri dile getiriyor, kaleme alıyor, burçlarınıza, hayatınıza, ara kaderinize etkilerini anlatıyorum. Peki, burcunuzun yönetici gezegeni hakkında neler biliyorsunuz? Haydi, gelin kısa bir astroloji sohbeti yapalım sizinle… Gökyüzü uçsuz bucaksızdır ancak astrolojide kullanılan 10 tane gezegen var. Dünyaya yakınlıklarına göre sıralayacak olursak; Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluton olarak her biri olumlu ve olumsuz özellikler içinde barındıran gezegenler bizim üzerimizde etkilidir. Burçlarımız ise, evler içine yerleşmiş gezegenlerin özelliklerini ne şekilde ortaya koyacaklarını belirler. Herhangi bir gezegen hangi burca geçerse onun özelliklerini de güçleri arasına katar ve yeryüzüne yansıtır. Bizler de bu durumda etkilenir, yeri gelir kararlarımızı ona göre alır, yeri gelir hayatımızın yönünü değiştiririz. Peki hangi gezegenin aslında ne görevi vardır da hayatımızın belirli döngülerine etki eder? MERKÜR ZİHNİ VENÜS AŞKI İFADE EDER Güneş: Benliği, egoları ve bilinci temsil eder. Ay: Bilinçaltını, duyguları, hisleri ve alışkanlıkları temsil eder. Merkür: İletişimi, teknolojiyi, düşünceleri, zihni ifade eder. Venüs: Aşkı, ilişkileri, güzelliği ve zarafeti temsil eder. Mars: Mücadele gücünü, sabrı ve ihtirasları ifade eder. Jüpiter: Şansı, iyimserliği, büyümeyi ve bereketi temsil eder. Satürn: Disiplini, karmayı, sorumluluğu temsil eder. Uranüs: Yeniliği, devrimi, bilimi ve bilinçlenmeyi ifade eder. Neptün: Bilinçaltını, hayalleri, maneviyatı temsil eder. Pluton: Gücü, toplumsal zihni, yenilenmeyi ifade eder. ASTROGÜNDEM Ay-Güneş 90'lığı, siyasette hesaplaşma ve yüzleşmeleri vurguluyor. Bugünden sonra 14 Haziran 1946 doğumlu Donald Trump'ı konuşmayanlar da konuşmaya başlayacak. Uluslararası hareketliliğin yoğun olacağı bir gün yaşanırken, finans sektörü de gündemin bir diğer konusu haline gelecek.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/zeynep-turan/2018/11/15/gezegenlerin-de-bir-anlami-var#:~:text=Sat%C3%BCrn%3A%20Disiplini%2C%20karmay%C4%B1%2C%20sorumlulu%C4%9Fu,bilimi%20ve%20bilin%C3%A7lenmeyi%20ifade%20eder.

Karmanızın Temsilcisi, Kötücül Gezegen Satürn'den Almanız Gereken Dersleri Anlatıyoruz!

Doğum haritasının babası olarak bilinen, huyuna gittiğinizde büyük ödüller istediğini yapmadığınızda büyük ceza veren Satürn'ü tek tek anlatıyoruz. 

Satürn burcunuzu bilmiyorsanız internete 'doğum haritası çıkarma' yazıp doğum saatinizi bilmeden öğrenebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım. 👇

Kaynak: https://onedio.com/haber/karmanizin-temsilcisi-kotucul-gezegen-saturn-den-almaniz-gereken-dersleri-anlatiyoruz-931737