romantik yatak odası fikirleri

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Evinizin dekorasyonunu yaparken en önemli bölüm yatak odası dekorasyonunuzdur. Çünkü yatak odalarınız evinizin en önemli odasıdır. Günün stresini atmak için dinlendiğiniz, kişisel bakımlarınızın bir kısmını tamamladığınız, eşinizle romantik anlarınızı paylaştığınız en özel oda yatak odalarınızdır. Tabi ki bu kadar özel olan bu odaların dekorasyonunu da doğru şekilde ve doğru parçalarla yapmak gerekir. Evliliklerin uzun oluşu zaman zaman monoton bir hayata sebep olmaktadır. İşte bu monotonluktan çıkmak için evinizde küçük değişiklikler yapmanız çok güzel bir fikir olabilir. Bu değişikliğe eşinizle romantik, aşk ve sevgi dolu yıllar geçirdiğiniz evinizin en özel odasını romantik yatak odası haline çevirecek bir dekorasyonla başlayabilirsiniz. Romantik bir yatak odası dekorasyonuna imza atabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Duvar renginden mobilya seçimine, küçük dekorasyon ürünlerinden perde seçimlerinize kadar dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Romantik bir yatak odası fikrini başarıyla tamamlayabilmeniz için en önemli kural doğru parça ve renkleri bir araya getirmektir. Bu sizin için çok özel olan odanızın dekorasyonuna başlarken öncelikle duvarlardan başlayın. Seçeceğiniz renk tonları romantizmin rengi olmasına dikkat etmelisiniz. Koyu renkler yerine açık pastel tonlarda renkler seçerek odanızı ferah bir görünüme kavuşturup, romantizm esintilerini başlatabilirsiniz. Ya da farklı bir öneri olarak duvarlarınızda duvar kâğıdı seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ama duvar kâğıdını kullanırken tüm duvarda kullanmak yerine, yatak başınızın geldiği bölümde belirgin bir modeli seçerek kullanırsanız yatak odanızın dekorasyonuna romantik bir hava katmış olursunuz.

yatak odası dekorasyonu

Aydınlatma Seçimi

Romantik yatak odası dekorasyonunun olmazsa olmazı aydınlatmadır. Kullanacağınız ışık fazla aydınlık olmamalıdır. Çünkü çok fazla ışık romantik bir yatak odası için doğru bir seçim olmayacaktır. Küçük avize ve ışık seçenekleri ile, romantizm denilince akıllara ilk gelen farklı ve güzel görünüme sahip olan küçük mum seçenekleri ile aydınlatmanızı sağlamanız yatak odanıza oldukça romantik bir hava katacaktır. Abajur ve avizelerinizi sadece aydınlatma olarak değil de dekorasyon seçeneği olarak da kullanıp çok şık ve güzel görünümlere sahip olabilirsiniz. Bu şekilde çok fazla aksesuar kullanımından da kaçınmış olursunuz ve çok şık bir görünüm sağlamış olursunuz.

Mobilya Seçimi

Seçeceğiniz mobilyaların renkleri, modelleri, boyutları da çok önemlidir. Seçmiş olduğunuz yatak odası mobilyanızın boyutu odanın genişliğine göre olmalı, rengi odada da kullandığınız tonlarla uyum sağlamalı ve model olarak ta seçmiş olduğunuz dekorasyon ürünlerine uymalıdır. Romantik yatak odası vazgeçilmezlerinden birisi de çiçeklerdir. Romantik bir yatak odası dekorasyonu yaparken seçeceğiniz çiçekler canlı orkide, begonya veya gül gibi çiçekler olursa odanız hem çok güzel kokacak hem de çok romantik bir görünüme sahip olacaktır. Eğer yeriniz geniş ise yatak dışında bir köşe seçerek iki berjer veya puf kullanarak odanıza ayrı bir romantizm katabilirsiniz. Yatak odanızda pencereniz mevcut ise bu seçeneği pencere kenarında kullanırsanız odanızda eşinizle özel ve hoş zamanlar geçirebilirsiniz.

Tepsili sehpa seçeneklerine dekorasyonunuzda yer verirseniz eşinizle keyifli ve romantik bir yemek yeme şansını da yakalamış olursunuz. Halı yerine zeminlerinizde paspas seçeneğini kullanmanız odanıza demode bir görünüm yerine romantik bir hava katacaktır. Seçeceğiniz perde ve tekstil ürünlerinde renk, model uyumunu yakalamak çok önemli bir noktadır. Romantik yatak odası dekorasyonunda perde seçiminiz püsküllü ya da sade bir model olabilir. Bunu büyük fon perdeler kullanarak odanızın perde dekorasyonunu kusursuz tamlayabilirsiniz. Romantik bir yatak odası hazırlarken yatağınızın odak noktası olduğunu unutmayın ve yumuşak yastık, tekstil ürünlerini kullanın.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir