Roblox Oyunu Nedir, Nasıl İndirilir ve Nasıl Oynanır?

Bu içeriğimizde, dünyada çok sayıda kullanıcıya sahip olan Roblox hakkında kısa bir bilgi vereceğiz. Roblox, bir oyun sistemedir ve bu sistem üzerinde bulunan bütün sanal kullanıcılar ister kendi oyunlarını yaparlar isterlerse de yer alan oyunları oynarlar. Peki, Roblox'a nasıl kayıt olunur ve oynanır?

roblox oyunu nasıl oynanır

roblox oyunu nasıl oynanır

Roblox Oyunu’na Nasıl Kayıt Olunur?

Roblox oyununu indirmek isteyen kullanıcılar ilk olarak " www.roblox.com " adresine erişmeleri gerekmektedir. Burada yer alan Sing Up bölümüne tıklayarak basit bir kayıt olma işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

Roblox Nasıl İndirilir?

Dünyanın en çok gamer kullanıcısına sahip olan oyunlardan bir tanesi olan Roblox’a kayıt olma işlemini gerçekleştirdikten sonra kullanıcı sayfanız karşınıza gelecektir. Bu bölümde Games kategorisine tıkladıktan sonra karşınıza bir sürü oyun seçeneği gelecektir.

Karşınıza gelen Roblox oyun seçeneklerinden bir tanesine tıklayın. Ardından karşınıza gelen oyunun ana sayfasında bulunan “ dowloand “ yazan yere tıklayın. Oyunu indirmek işte bu kadar kolay…

roblox oyunu nasıl oynanır

roblox oyunu nasıl oynanır

Roblox Nedir?

Roblox veya RŌBLOX, 8-18 yaşındaki kişileri hedefleyen bir MMOG oyunudur. Oyunda kullanıcılar diğer kullanıcıların girebileceği çeşitli şekillerdeki blokların rengini ve boyutunu değiştirerek sanal dünyalarını yapma imkanı bulular.

Oyun Microsoft Windows, Mac OS X, iPad 2+, iPhone 4+, iPod touch 5th generation ve Android (işletim sistemi) üzerinden oynanabilmektedir.

Roblox Nasıl Oynanır?

Roblox’ta yer alan oyunların oynanmasında farklılıklar yer almaktadır. Sistem üzerinden kullanıcılar tarafında oluşturulan sanal oyunların hepsi birbirinden bir şekilde de olsa ayrılmaktadır. Bu yüzden her oyunun kendi has bir oynama şekli bulunmaktadır.

Kaynak: https://www.neoldu.com/roblox-oyunu-nedir-nasil-indirilir-ve-nasil-oynanir-32975h.htm#:~:text=Roblox%20veya%20R%C5%8CBLOX%2C%208%2D18,sanal%20d%C3%BCnyalar%C4%B1n%C4%B1%20yapma%20imkan%C4%B1%20bulular.

Roblox oyunu nedir? Roblox nasıl indirilir, nasıl oynanır?

 Çevrimiçi bir oyundur. Bu bakımdan çocuklar açısından güvenli olup olmadığı merak konusudur. Sohbet kanalında içerik açısından belirli kelimelerin engellenmesi güvenlik hassasiyeti olduğunu göstermektedir.

 Roblox Oyunu Nedir?

 Oyun içeriğinde bulunan boş ve üç boyutlu bir resim tuvali düşünelim. Bu resmi oyuncuların kendileri tamamlaması ve çevrimiçi platformda takım kurulabilen bir oyundur. Gelişmiş sohbet filtresi sayesinde su istimale açık olmadığı düşünülüyor. Şikayet edilen oyun odaları anında kapatılmak suretiyle gerekli önlemler alınıyor. İçerisinde oyun oynamak için robuk para birimi bulunduğundan zaman içerisinde gerçek para birimi açısından çocuklar robuk almak için ebeveynlerine yalvarabilir.

 Yarış, rol yapma oyunları, simülasyon ve engel aşma gibi pek çok çeşidi kapsayan oyunun yüz milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Sanal dünyada çocukların oyunlarını ebeveynlerin kontrol etmesi gerekir. En güvenli oyun bile bağımlılık yapabildiği için tehlike arz edebilir. Bu sınırı ebeveynlerin koyması yararlıdır.

 Roblox Nasıl İndirilir?

 Roblox indirmek isteyen kullanıcı öncelikle www.roblox.com adresine giriş yapmak zorundadır. Adrese girişten sonra sing up linkine tıklamak suretiyle kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Dünya da en çok oyuncuya sahip olan oyunlardan bir tanesi olan roblox oyununa kayıt işleminin ardından kullanıcı sayfası etkin halde karşınıza gelir. Karşınıza gelen bölümde game kategorisine giriş yapılır. Ardından pek çok oyun seçeneği karşınıza gelecektir. Karşınıza çıkan seçeneklerde kategoriler içerisinde kendi renk seçeneklerini oluşturabilen oyuncuların oldukça ilgisini çeken bir oyun olmuştur.

 Roblox Nasıl Oynanır?

 Oyuna üye olmanın ardından karşınıza gelen roblox oyun seçeneklerinden bir tanesine tıklamak suretiyle oyuna başlayabilirsiniz. Ana sayfada bulunan dowloand butonuna tıklatın. Oyun kolaylıkla indirilmektedir. Oyun içerisinde oynamak istediğinizde blok rengi boyutu kendi isteğinize göre değiştirmek suretiyle sanal dünyanızı oluşturabilirsiniz. Roblox içerisinde yer alan oyunlar farklılık göstermektedir. Sistem üzerinde kullanıcıların özgürce platform oluşturabilmesi sanal oyunlarda herkesin birbirinden farklı bir ayrımı olduğunu göstermektedir. Bu nedenle her oyun kişilere has farklılıklar içermektedir.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/oyun-haberleri/roblox-oyunu-nedir-roblox-nasil-indirilir-nasil-oynanir-6297054