pendik kentsel dönüşüm nerelerde Haberi

pendik kentsel dönüşüm nerelerde

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 24/9/2013 tarihli ve 6090 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi” hakkında kanunun 2’nci maddesine göre, bakanlar kurulunca 7/10/2013 tarihinde İstanbul Pendik’te Kaynarca Mahallesi’nin yeniden dönüştürülmesi kararlaştırıldı. 


Pendik Kaynarca Mahallesi kentsel dönüşüm sınırlarını görmek için  tıklayın


Şengül...

Kaynak: https://emlakkulisi.com/guncel/pendik-kentsel-donusum-nerelerde/506551

Anasayfa

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 2017 yılında riskli alan ilan edilen Orta ve Dumlupınar Mahalleleri için kentsel dönüşüm süreci devam ediyor. 

2020 yılında anlaşmaya varılan hak sahiplerinin tahliye ettikleri yapıların yıkımına başlandı. Toplamda 447 yapının yıkılacağı (1.442 Bağımsız Bölüm) proje alanında, Zabıta Müdürlüğü ekiplerince çevre güvenliği alınan yapıların yıkım işlemleri devam ediyor.

2 BİNİ AŞKIN KONUT İNŞA EDİLECEK

Kentsel dönüşüm kapsamında bölgeye deprem ve afetlere karşı güvenli yapılar yapılacak. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Orta ve Dumlupınar Mahalleleri 1. Etap Kentsel Dönüşüm Çalışması kapsamında 1.826 konut ve 255 dükkân olmak üzere toplam 2.081 Bağımsız Bölüm inşa edilecek.

"MODERN YAŞAM ALANI OLACAK"

Pendik’te önemli bir kentsel dönüşüm sürecini başlattıklarını BELİRTEN Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum da bu bölgemizle ilgili yakından ilgileniyor. Koordineli olarak yürüttüğümüz çalışmalarda artık dönüşümü başlattık. Burası yeni yolları, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla Pendik’e yakışır modern yaşam alanı olacak. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü nihayete erdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Pendik'te Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde kentsel dönüşüm başladı! Pendik'te Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde kentsel dönüşüm başladı!

Kaynak: https://www.bolgegundem.com/pendikte-orta-ve-dumlupinar-mahallelerinde-kentsel-donusum-basladi-3045124h.htm