Palet Dekorasyon Fikirleri!

Bundan birkaç sene önce mobilya seçimleri daha ağır ve gösterişliydi. Haliyle bu trendler her eve ve her ortama yansıyordu. Evlenen çiftler, evini yenileyenler benzer kalıplarda mobilyaları tercih ediyordu. Ancak yeni dekorasyon fikirleri ve palet gibi malzemelerin dekorasyon için kullanılması ile trendler değişti. Eşya taşımak için kullanılan paletler evlere kadar girdi ve akıllara palet dekorasyon fikirleri getirdi. Peki paleti sadece eşya taşımak için bulan kişi, işin bu noktalara geleceğini tahmin eder miydi? Ya da neden benim aklıma gelmedi diye bir pişmanlığı var mıydı?

Gelişen Dünya ile beraber toplumumuz da gelişti. Tüketen değil üreten olmak istedi ve geri dönüşüm projeleriyle beraber sıfır atık düzene geçti. Eskiyen, kırılan, harabe hale gelen bu paletleri kimse atmaya kıyamaz hale geldi. Bu yüzden artık evlerde daha minimal bir yaşam sürmek adına daha az eşya ile daha sade bir yaşam söz konusu. Bu doğrultuda yapılan palet dekorasyon fikirleri herkes tarafından ilgi görüyor. Nedense eskiye dönüyoruz. Eskiden aile büyüklerinin evlerinde kullandıkları tahta divanları günümüze ama daha modernize, daha bohem olarak getirdi. Hem uygun maliyeti hem de enilikçi tarzı ile fark yaratan dekorasyon fikirlerinden biri haline geldi.

Evleri artık daha şık göstermek için ihtiyaç olan sadece birkaç palet. Paletler nereye yerleştirilirse, üzerine bir minder ve kırlent ile bulunduğu yerin havasını anında değiştiriyor ve sımsıcak bir görüntü veriyor. Tıpkı İskandinav ülkeleri gibi. Orada da mevsim o kadar soğuk ki insanlar evlerindeki mobilyalarını seçerken içini ısıtacak bir görüntü vermesi adına evlerini donatıyorlar. İşte bunu sadece bir palet sağlayabilir. Palet dekorasyon fikirleri denilince akıllara pek çok fikir geliyor.

paket dekorasyon fikirleri

Bir Paletle Neler Yapılabilir?

Paletlerle ister bütünlüğünü koruyarak ister parçalayarak birçok dekoratif ürün elde edilebilir. Yaratıcı fikirleri zenginleştirmek ve yeni palet dekorasyon fikirleri geliştirmek hayal gücüne kalıyor. Tamamen kişilerin kendi zevkiyle donatılabilecek bir malzeme. Paletler yapılan uygulamalar, bu fikirlerin arkasının da geleceği ve daha ok mobilya tasarıında kullanılmaya devam edeceği izlenimini veriyor. Sizin için derlediğimiz paletleri kullanarak yapabileceğiniz dekorasyon ve mobilya fikirlerinden bazıları;

 • Kapalı mekân olduğu için balkonlara, verandalara, teraslara bahçe takımı yapılabilir. Hem ahşap paletler etkilenmeyecektir hem de şık bir ortam sağlamaya yardımcı olacaktır.
 • Çay, kahve veya kitapların üzerine konabileceği bir orta sehpa olabilir.
 • Dubleks bir ev için merdiven yapılabilir. Sayıca fazla palete ihtiyaç olacaktır, ancak evin dekorasyonuna yeni bir tarz getirecektir.
 • Odanın konumuna, rengine bağlı olarak paletleri boyayıp uygun ölçülerle oturma grubu veya köşe takımı yapılabilir.
 • Kullanım alanına göre değişiklik gösterebilir. Bir duvar rafı yaratarak dilerseniz mutfakta bardaklarınızı koyabilirsiniz ya da çocuğunuzun odasında kitaplarını koyabilirsiniz.
 • Eve girdiğinizde sizi karşılayacak ev ayakkabılarınız için ahşap paletten yapılmış ayakkabılık yapabilirsiniz.
 • Mont ve ceket asabileceğiniz bir askılık yapabilirsiniz.
 • Yatak odanızı daha bohem bir havaya sokmak için baza yerine alt kısmı komple ahşap paletlerde dizayn edebilirsiniz.
 • Evin içinde bohem bir hava için iple örülmüş bir salıncağı oturma odasına veya çocuğunuzun odasına kurabilirsiniz.
 • Yemeklerinizi yiyebileceğiniz bir yemek masası yaratabilirsiniz.
 • Spor bir televizyon ünitesi tasarlayabilirsiniz. Bu ünite hem duvara monte edip kullanılabilir hem de televizyonun üzerine yerleştirileceği şekilde kullanılabilir.
 • Mutfak, banyo gibi yerlerde ufak dolaplar yapabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere palet dekorasyon fikirleri oldukça geniş bir dünya. Geriye sizin hayal dünyanızla yeni tasarımlar ortaya çıkarmanız kalıyor. Palet dekorasyon fikirleri sayesinde artık evler daha bohem ve daha özgür.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir