CHP’li Özgür Özel, 4-6 yaş Kur'an kurslarını hedef alarak “Ortaçağ zihniyeti” dedi. Sosyal medyada tepkiler çığ gibi!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın okul öncesi Kur'an Kursları için açıklamalar yapmış, skandal ifadeler kullanarak Diyanet'in okul öncesi eğitimi için Ortaçağ zihniyetine yöneldiğini ifade etmişti.

CHP'Lİ ÖZEL 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU EĞİTİMİ İÇİN "ORTAÇAĞ ZİHNİYETİ" DEDİ

Özel şu ifadeleri kullanmıştı: "Diyanet okul öncesi eğitim birimleri kuruyor. Okul öncesi eğitim Diyanet'in işi mi Milli Eğitim'in işi mi? Sübyan mekteplerini kurmuşlar, kurumsallaştırmaya zorunlu yapmaya çalışıyorlar. Bu kafayla, orada işte bilimin B'si, fiziğin F'si, matematiğin M'si de olmuyor üniversiteye gidince. Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var."

DİYANET BASIN MÜŞAVİRİ BURAK ORHAN: "28 ŞUBAT'TAKİ FABRİKA AYARLARINIZA GERİ DÖNDÜĞÜNÜZÜ DÜŞÜNECEĞİM!"

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, CHP'li Özgür Özel'in ifadeleri sonrası sosyal medyadan açıklama yaparak Özel'e tepki gösterdi. Orhan şu ifadeleri kullandı: "4-6 yaş Kur'an Kursları Ortaçağ düşüncesiymiş. Umarım dil sürçmesidir. Yoksa 28 Şubat'taki fabrika ayarlarınıza geri döndüğünüzü düşüneceğim!"

CHP’li Özgür Özel, 4-6 yaş Kur'an kurslarını hedef alarak “Ortaçağ zihniyeti” dedi. Sosyal medyada tepkiler çığ gibi! | Video

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI, İŞTE O TEPKİLER:

"SİZİN KARANLIĞINIZ, İYİ AHLAK VE MANEVİYATLA YETİŞEN GENÇLERİN TÜRKİYE'Yİ DAHA GÜÇLÜ VE AYDINLIK KILMASINI DURDURAMAYACAK!"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe: "Ortaçağ zihniyeti, kendisi gibi inanmayan gençleri küçümseyen çirkinliktir. Ortaçağ zihniyeti, kendi milletinin değerlerini hor görmek, ötekileştirmektir. Sizin karanlığınız, iyi ahlak ve maneviyatla yetişen gençlerin Türkiye'yi daha güçlü ve aydınlık kılmasını durduramayacak!"

"SEKÜLER DOGMATİK EZBERLERDEN VAZGEÇEMİYORLAR!"

UMED Başkanı Aslan Değirmenci: "Batıda din dersi anaokulu ve ilkokulların ilk sınıfından itibaren eğitim sistemi içerisinde anayasal referansı olan bir derstir. Biri bunu Özgür Özel'e anlatsın diyeceğim ama kendisinin derdi başka! Seküler dogmatik ezberlerden vazgeçemiyorlar!"

"KONUŞAN BİZZAT ORTAÇAĞ'IN VÜCUT BULMUŞ HALİ"

Gazeteci Erem Şentürk: "Konuşan bizzat Ortaçağ'ın vücut bulmuş hali. Engizisyon böyle konuşuyor, böyle saldırıyor ve yine aynı böyle yalan söylüyordu. "Muasır medeniyet" diye peşinden süründükleri Avrupa'da din eğitimi kreşlerde başlıyor. Dinsiz imansız sürüngenliğin askerleri sömürgelerde yetişiyor."

"TAM DA BU YÜZDEN KİNİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ!"

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Recep Yeter: "İslam'ı, Kuran'ı öğretmek Ortaçağ zihniyeti öyle mi! Sen Ortaçağ karanlığının sahibi Batı'nın geç kalmış kötü, iğrenç ve rezil bir taklitçisisin ey zavallı!! Tam da bunun için size kin duyuyoruz işte! Tam da bu yüzden kinimize sahip çıkacağız!"

"ORTA ÇAĞ" DİYE KARALADIKLARI YALNIZCA "İSLAM DİNİ"DİR. BAŞKA DİNLERE YA DA ATEİZME LAF ETMEZLER"

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç: "CHP zihniyeti değişmez. Bırakalım tek parti dönemini daha düne kadar 28 Şubat postmodern darbesi ile birlikte 13 yaşından önce Kur'an öğrenmeyi yasaklayan bir zihniyettir bunlar. "Orta çağ" diye karaladıkları yalnızca "İslam dini"dir. Başka dinlere ya da ateizme laf etmezler."

"ERBAŞ HOCAMIZLA BİRLİKTE GURURLA ÇALIŞTIM"

Adil Elzerey: "4-6 yaş Kur'an Kurslarının açılması çalışmalarında, bir #28Şubat zulmü olan Yaz Kur'an kurlarına kayıtlarda 5. Sınıf şartının kaldırılmasında dönemin EHGM bugünün Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızla birlikte gururla çalıştım. Vatanıma ve evlatlarımıza helal olsun."

"CHP, DEĞİŞMEDİ VE ASLA DEĞİŞMEZ"

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan: "CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, çocuklar için açılan Kur'an kurslarına "Orta çağ zihniyeti" dedi ve Diyanet'e saldırdı. CHP, değişmedi ve asla değişmez..."

"DİN EĞİTİMİYLE SORUNUNUZ MU VAR?"

Gazeteci Betül Soysal Bozdoğan: "Sayın Özgür Özel, Din eğitimiyle sorununuz mu var? Bir vatandaş olarak Diyanet'i destekliyorum. İktidar olma ihtimaliniz oluşursa; dini değerler eğitimini ilkokul öncesine yasaklayacak mısınız? Not: "Ortaçağ zihniyeti" sözünüzü kınıyorum. Toplumdan özür dilemelisiniz."

"CHP İÇİN İSLAM, "ORTA ÇAĞ ZİHNİYETİ-GERİCİLİK" DEMEK!"

Gazeteci Tayyar Tezcan: "CHP için İslam, "Orta Çağ zihniyeti-gericilik" demek! Batı'da çocuklara Hristiyanlık/din dersi zorunlu. Bu laikçiler atomu parçalayıp, yapay zekayı keşfedip, İHA-SİHA yapacaklardı da çocukların din dersi mi engelledi? 80 yıldır heykel dikmekten başka ne yaptınız bi deyin hele?."

"ÇUKURLUĞUN BİR GÖSTERGESİDİR"

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan: "Çocuklara okul öncesi verilen din eğitimini " ortaçağ zihniyeti " olarak görmek, çukurluğun bir göstergesidir. Aziz Milletimizin inancına olan bakışınızın değişmediğini ve değişmeyeceğini biliyorduk, itiraf etmiş oldunuz…""…HALKIN BENİMSEDİĞİ DİNÎ DEĞERLERİ ALENEN AŞAĞILAMAZDI."

Serra Tuğba Genç: ""Herkesle barışık" profilde olsaydı Kur'an derslerini "ortaçağ zihniyetine yönelme" olarak tanımlayarak halkın benimsediği dinî değerleri alenen aşağılamazdı. Kaldı ki, AİHS'e göre devlet ebeveynin çocuğunu istediği inançta, görüşte yetiştirme hakkına uygun eğitim hakkı sağlamalı."

"ÖZGÜR ÖZEL YALNIZ VE TEK DEĞİL. GEÇEN 1400 YILIN ŞİMDİLİK SONUNCUSU…"

Gazeteci Ersin Çelik: "Özgür Özel'in "orta çağ zihniyeti" aşağılamasında; İslamiyet var, İslam Peygamberi var, Kur'an-ı Kerim var. Gerçi orta çağ zihniyeti dediği dönemde de benzer aşağılamalar yapıldı. Özgür Özel yalnız ve tek değil. Geçen 1400 yılın şimdilik sonuncusu…"

"SAÇMALAMA HAKKINI KULLANMIŞSIN ÖZGÜR ÖZEL"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya: "Saçmalama hakkını kullanmışsın Özgür Özel. Kimse sana çocuğunu Kuran Kursuna gönder demiyor, çocuğunu istediğin gibi yetiştirebilirsin, Ama bu Milletin çocuklarına karışma, Anlaşılan camileri kapattığınız Milli Şef diktatörlük dönemini özlemişsiniz, ancak o biteli 71 yıl oldu"

"SENİ VEKİL DİYE MECLİSE SOKANA YAZIKLAR OLSUN"

Halim Yılmaz: "CHP'li Özgür Özel, çocukların İslami eğitim aldığı diyanet kurslarına "Orta Çağ zihniyeti" demiş. Asıl orta çağ zihniyeti sizin bu karanlık düşüncelerinizdir. Seni vekil diye meclise sokana yazıklar olsun"

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/12/29/chpli-ozgur-ozel-4-6-yas-kuran-kurslarini-hedef-alarak-ortacag-zihniyeti-dedi-sosyal-medyada-tepkiler-cig-gibi

CHP'li Özgür Özel'den Kur'an kurslarına yönelik skandal sözler: Orta Çağ zihniyeti

TBMM'de düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulunan CHP Başkan vekili Özgür Özel skandallarına bir yenisini daha ekledi.

KUR'AN KURSLARINA YÖNELİK SKANDAL İFADELER

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan Sıbyan Mektepleri'ni orta çağ düşüncesi olarak tanımlayan Özel, "Bu kafayla Bilim'in B'si yok, Fiziğin F'si olmuyor üniversiteye gidince." ifadelerini kullandı.

.

"DİYANET'İN İŞİ Mİ MİLLİ EĞİTİM'İN Mİ?"

Diyanet'in okul öncesi kurumlar kurmasını sert dille eleştiren Özel, ""Diyanet'in işi mi Milli Eğitim'in işi mi? Sıbyan Mektepleri'ni kurmuşlar kurumsallaştırıp zorunlu yapmaya çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

ANAYASA'YA UYGUN DEĞİL ÇIKIŞI

4-6 yaşındaki çocuklar için açılan Sıbyan Mektepleri'ni orta çağ zihniyeti olarak tanımlayan Özel, bu kurumların anayasaya uygun olmadığını ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A DİKTATÖR DEMİŞTİ

Özel, "Referandumsuz anayasa değişikliği için 400, referandumlu anayasa değişikliği için 360 milletvekili lazım. Biz yokuz. Tek adamlarla diktatörlerle oturup anayasa müzakeresi yapmıyoruz. Bizi denklemden düşün" ifadelerini kullandı

ŞARJÖRLER TOPLANDI YALANI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in "Mersin'e giden (Başkan) Erdoğan'ın koruma ekibi dışındaki polislerin silahlarındaki şarjörler toplandı" iddialarını Mersin Valiliği tarafından yalanlanmıştı.

.

.

.

.

Kaynak: https://www.haber7.com/siyaset/haber/3177532-chpli-ozgur-ozelden-kuran-kurslarina-yonelik-skandal-sozler-orta-cag-zihniyeti

CHP’li Özgür Özel’in skandal sözlerine tepki! Okul öncesi Kur’an kurslarında neler öğretiliyor?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Diyanet İşleri Başkanlığı'nın okul öncesi Kur’an kurslarıyla ilgili skandal sözler sarf etti. Çocukların Orta Çağ zihniyetiyle yetiştirildiği çıkışında bulundu. Özel'in bu sözlerine tepkiler gecikmedi. Peki bu kurslarda çocuklar neler öğreniyor?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel geçtiğimiz skandallarına bir yenisini daha ekledi. 4-6 yaş grubunun gittiği Sıbyan Mektepleri için "Orta Çağ düşüncesi" ifadelerini kullanan Özel, bu kurumların bilim dışı eğitimler verdiğini iddia etti. Kur'an-ı Kerim eğitimlerinin de verildiği mektepleri anayasaya uygun değil diye tanımlayan Özel "Bu kafayla Bilim'in B'si yok, Fiziğin F'si olmuyor üniversiteye gidince." ifadelerini kullandı.

A Haber ekipleri de Tokat'ta eğitim veren Kur'an kursuna giderek verilen eğitimleri ekranlara taşıdı ve MEB ile Diyanet'in okullarının fotoğraflarını yan yana getirerek aradaki fark ne diye sordu?

Ülkenin geleceği için sürekli olarak çalışan MEB ve Diyanet'in eğitim yuvaları arasında bir fark olmadığı gözler önüne serildi.

Çocuğunu Diyanet'in kursuna gönderen ve A Haber'e konuşan anne, "Benim kızım paylaşmayı bilmezdi burada öğrendi. Benim kızımın el yeteneği yoktu burada öğrendi. Benim kızım artık anne ve babasına daha saygılı. Kesinlikle kabul etmiyorum bu ifadeleri. Asla kabul etmiyorum." ifadelerini kullandı.

A Haber'e konuşan eğitmenlerden biri, "Yaptıklarımızın ve çocuklarımızın arkasındayız. Kendileri öyle düşünebilirler. Bu herkesin kendi fikri. Biz sadece saygı duyulmasını istiyoruz." dedi.

A Haber'e konuşan Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, "Geçtiğimiz hafta yardımlaş konuşu işlendi. Durumu iyi olan kursumuz diğer kursa yardım etti." dedi.

Çocuklar bu kurslarda sadece Kur'an-ı Kerim eğitimi almıyorlar el becerilerini, göz becerilerini ve kas becerilerini geliştirecek eğitimler alıyorlar ve arkadaşlarıyla birlikte vakit geçiriyorlar.

A Haber'e konuşan kursa giden çocuklar ise, "Biz burada oyun oynuyoruz, kitap okuyoruz. Arkadaşlarımızla eğleniyoruz. Burayı seviyoruz. Oyun oynayıp boyama yapıyoruz. Öğretmenlerimizi çok seviyoruz" dediler.

Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, "Bizim amacımız milli ve manevi değerlere sahip çocuklar yetiştirmek. " dedi.

Kaynak: https://www.ahaber.com.tr/ozel-haberler/2022/01/04/chpli-ozgur-ozelin-skandal-sozlerine-tepki-okul-oncesi-kuran-kurslarinda-neler-ogretiliyor