Lake Mobilya Nedir? Lake Mobilya ve Renkleri

Evimiz, karakterimizi, ruhumuzu ve kişiliğimizi yansıtır. Bunu en iyi şekilde yansıtmanın yolu ise dekorasyonun en önemli parçası olan mobilyalarımızdır. Bizler kendi zevk ve tercihlerimize göre mobilyalarımızı seçer, konforlu olmalarına önem veririz. Peki, yalnızca konforlu olmaları yeterli midir? Konforlu olmaları bizler için büyük bir önem taşısa da yeterli değildir, aynı zamanda sağlıklı, dayanıklı ve kullanışlı olmaları gerekir. Bunun yanında hangi malzemeden üretildiği de bizler için bir diğer önemli noktadır. Tüm bu noktalar dikkate alındığında, mobilya seçmek için ayrı bir özenin ve önemin gösterilmesi gerekir. Günümüzde mobilya kullanımının artmasıyla, birçok farlı türde mobilyalar karşımıza çıkmaktadır. Bu farklılıklar içerisinde sağlıklı, dayanıklı ve kullanışlı olma özelliğiyle lake mobilya tercihen ön planda yer alır.

Lake Nedir?

Ağaç talaşlarının yüksek basınçla sıkıştırılmış haline MDF denir. Lake ise ham MDF üzerine yapılan boya uygulamasıdır. Burada ham kısımlar, beyaza veya farklı renklere boyanabilir. Kolay bir şekilde uygulanabilmesi, yüzeyinin pürüzsüz, parlak olması, içerisinde birçok rengi barındırması ve şık bir görünüme sahip olmasından dolayı çok sık tercih edilmekte ve evimizin hoş bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitlilik açısından oldukça zengin olan lake mobilyalar; mutfak, salon, yatak odası, banyo gibi birçok alanda birbirinden farklı modelleri ile kullanılır. Lake mobilyalar yalnızca ana mobilyalar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda yan mobilyalarda da oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. Duvara monte edilebilen mobilyaları da atlamamamız gerekir. Lake mobilya bu noktada farklılıklarıyla birinci sırada yer alarak bizleri şaşırtmıyor. Monte işleminin kolay olması nedeniyle yan ürün olarak nitelendirdiğimiz, televizyon ünitelerinde de çok sık kullanılarak evimize modern bir görünüm katıyor.

lake mobilya çeşitleri

Lake Mutfak Dolapları

Lake mobilyalar, mutfak dekorasyonu konusunda da oldukça iddialı ve başarılıdır. Bunun en önemli nedeni ise sağlam olması ve hijyenik olmasının yanında su alma probleminin de olmamasıdır. Lake mutfak dolapları, üretimi çok zor olan laka adı verilen özel bir reçine türü ile cilalanarak üretilmekte, canlı modern ve şık bir görünüme sahip olması da bu cila sayesindedir. Tüm bu özellikler göz önüne alındığında, lake mutfak dolaplarını diğer tür mutfak dolaplarından ayıran suya, neme ve buhara karşı dayanıklı olmaları, sert ve dayanıklı olmaları, sınırsız renk seçeneklerinin olması ve yüzeyinin parlak olması gibi birtakım özellikleri vardır. Bunlar aynı zamanda lake mutfak dolaplarının avantajlarıdır. Bunun yanında uzun süre güneşe maruz kaldıkları zaman renklerinde sararmaların oluşması, diğer mutfak dolaplarına göre önemli işçiliğinin olmasından dolayı daha pahalı olmaları gibi dezavantajları da bulunur, bu nedenle önem ve hassas bir bakım gerektirirler. Lake mobilya tüm bu özellikleri ve kalitesi sayesinde bizlerin tercihlerinde yerini korumaya devam etmektedir.

Lake Mobilya ve Renkleri

Öncelikle lake mobilyalar her renkte üretilebilir. Her ne kadar özellikle belirtilen bir renk olmasa da lake mobilyalarının gözdesi, şıklığıyla ve parlaklığıyla ön plana çıkan siyah renktir. Bunun yanı sıra sıradan renkler dışında lavanta, kum beji, şampanya, fildişi, melankoli, camgöbeği, lületaşı, buz beyazı, gri, somon, gül pembesi, petek, bebek mavisi gibi renklerde de bulunabilir. Lake mobilyalarının boyanabilir olup olmaması konusunda da akıllarda soru işareti oluşmaktadır. Aslında lake mobilyaları boyamak zahmetli bir iş olduğu kadar risklidir de fakat zımpara işlemini, macun ve astar kısmını göze aldığınız takdirde lake mobilyalarınızı boyayabilirsiniz. Sizlerde evlerinizde modern, şık, ferah, konforlu bir alan yaratmak ve farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, lake mobilya bu konuda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir