kıyafete yapışan sakız nasıl çıkar

Kıyafete Sakız Yapışırsa Nasıl Çıkar ?

Çiğnemesi kadar kıyafete yapıştığında çıkartması zevkli olmayan sakız , tam bir baş belası olabiliyor. Bilinçsizce sağa sola atılan sakızlara kıyafetimizin temas etmesi sonucunda ortaya kötü durumlar çıkabiliyor. Hele ki bayanların o güzelim kıyafetlerine yapışırsa , vay hallerine. Peki bu durumunu nasıl düzeltebiliriz , yani kıyafete sakız yapışırsa nasıl çıkar ?

Bu başımızın belası sakızları kıyafetlerden kolayca çıkarmanın bir kaç yolu olabilir. Fakat ben size kendimin de denediğim , en basit yolu anlatacağım. Diyelim ki , gittiniz arkadaşlarınızla bir banka oturdunuz. Neyse muhabbet sohbet derken , kalktınız gidiyorsunuz. Daha sonra arkadaşlarınız size gülmeye başlıyor , arkana bak diyorlar. Siz de ne oldu gibisinden arkanızı kontrol etmeye çalışıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki şanslı kişi sizmişsiniz. Yani o sakız sizin kıyafetinize yapışmış , diğer arkadaşlarınız dururken :)Telaş yapmıyoruz. Yapacağımız şey çok basit.

Kıyafete yapışan sakızı çıkartmak için ilk olarak buz buluyoruz. Bu buzu , yapışan tarafın arkasına sürmeye başlıyorsunuz. Bir süre sonra , sakız büzüşmeye başlıyor ve yapışkanlığını kaybediyor. Buz yerine deodorant , saç spreyi gibi soğutucu etkisi olan eşyalarınızı da kullanabilirsiniz. Bu sayede direk sakızı çekip çıkartabilirsiniz ve kıyafetinizde hiç bir leke kalmaz.

Sakın ola sakızı direk çıkartmaya kalkmayın. Hele ki bu sakız tamamıyla yapışsa , bir bölümünü çıkarsanız bile , geri kalanı kıyafetinizde kalacaktır. Bu durumu daha da zorlaştırır. Bu nedenle siz siz olun , oturup kalktığınız yerlere dikkat edin , dikkatsizlik yapıp ta sakız ile kıyafetiniz temas etmişse de dediğim yöntemi uygulayın.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

mide yanması

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Mide yanması, genellikle yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklerden kaynaklanan, mide asitin de meydana gelen değişimler sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir