kapı kenarları nasıl silinir

Kapı Kenarları Nasıl Silinir ?

Kadınlar temizlik konusunda uzmandırlar. Özellikle de titiz kadınlar bahar temizliği, bayram temizliği gibi derinlere kadar temizliği gerektiren özel temizlik günlerine gelmişler ise, çok daha kapsamlı derin ve geniş temizlikler yapılır. Kullanılan bezin cinsinden, kullanılan deterjanın markası ve işlevine kadar birçok ince detayı olan temizlik konusu, kadınların en çok özel gösterdikleri ve titizlik ile devam ettirdikleri süreçtir.

Bazen bazı kadınlar titizlik konusunda o kadar hassaslardır ki, normal şartlarda sizin aklınıza bile gelmeyecek yerlerin, ciddi anlamda temizlenmesi gerektiğini de size fark ettirirler. Örneğin belki bazı bayanlar kapıların silinmesi gerektiğini bile düşmezler iken, bazı bayanlar evin içindeki kapıların üst ve yan taraflarında kullanılması gereken deterjanın ne olması gerektiğini söylerler. Eğer sizde ev kapılarının ve bu kapıların kenarlarının nasıl silindiğini bilmiyorsanız, sizin için hazırladığımız kapı temizliği ile alakalı bazı pratik bilgiler olacak.

Öncelikle kapı ve kapı kenarları silme işlemi için seçtiğiniz deterjan önem taşır. Çünkü burada asıl amaç bu kapıya aylarca belki de yıllarca sinmiş olan koku, is, kir ve yapı çıkarmak olacaktır. Bu sebeple temizleme suyunuzun içine herhangi bir çamaşır suyu koymanız kapıların iyi temizlenmesini sağlayacaktır.

Arap sabununu az kişi bilir ancak bu temizlikte arap sabunu da kullanırsanız kapılarınızın beyazlamasına yardım edersiniz. Kapılar toz alır gibi değil de, daha farklı silinmeli. Önce sulu bezle kapıyı köpürtülüp, daha sonra biraz daha kuru bir bezle köpüklerin çıkardığı kirler durulanmalıdır. Bu şekilde kapı kenarlarınızı, hem kapınıza zarar vermeden hem de kir bırakmadan rahatça silebilirsiniz.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

mide yanması

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Mide yanması, genellikle yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklerden kaynaklanan, mide asitin de meydana gelen değişimler sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir