kapalı balkon dekorasyon

Kapalı Balkon Dekorasyonu ve Cam Balkon Fikirleri

Kalabalık şehir hayatında insanların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden bir tanesi de balkondur. Balkonlarımızı dekore ederek inanılmaz bir şekilde yaşam alanı elde edebiliriz. Dekora balkonunuzu camla kapatmaktan ve yere parke döşemekten başlayabiliriz. Parkelerin bitiminden sonra duvarlara yapılan renk dokunuşları balkona canlılık katacaktır. Duvarın bir tarafını sarkan çiçeklerle süsleyip bir tarafına ise raflar yerleştirebiliriz. Raflarda kitaplar ve saksılarda yerini bulacaktır. Led ışıklarla loş bir ortam sağlanabilir. Tabii ki bu ortama l koltuk koyularak oturma ortamı sağlanabilir. Ortaya koyulan yuvarlak küçük bir masada bu ortamı yaşanılır bir hale getirecektir. Masanın üzerine dergiler koyabiliriz. Bu dergiler hem dinlenirken bize eşlik edecektir hem de kapalı balkon dekorasyonu fikrine renk katacaktır. Balkona bir de halı gerekli olacaktır. Küçük, sade bir paspas ortama güzel görünüm sağlayacaktır.

Cam Balkon Fikirleri:

Cam çeşitleri kalınlık ve renk olarak ayrılmaktadır. Kalınlık olarak ideal cam 8mm ve 10mm’dir. Bu camların temperli olması gerekmektedir. Temperli camlar 700 derece ısıda ısıtıldıktan sonra ani soğutma ve şoklama tekniğiyle üretilip özel kalite testinden geçirilir. Temperli camların en önemli özelliği ise düz camlara karşı darbeye 5 kat daha fazla dayanıklı olmasıdır. Bu dayanıklılıktan dolayı temperlenmiş cam kırıldığında sadece çatlar, parçalanıp dağılmaz. Camda seçilen renkler arasında özellikle şeffaf ve füme renkleri tercih edilir. Kapalı balkondekorasyonu seçiminizde bu iki ana renk haricinde bronz ve yeşil renk seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Yer İçin Parke Döşeme Fikirleri

Laminant parkenin kalitesine göre güneşte solmalar meydana gelmeyeceğinden ve üzerindeki cila tabakasından dolayı çizilme olmayacağından balkonda hoş bir görüntü sağlanabilir. Laminant parke 4 katmandan oluşur. Üst katmanda cila tabakası olarak 2mm üst tabaka varken alt kısmında 2mm mdf tabaka, kâğıt tabaka ve denge kâğıdı vardır. Toplamda 8mm kalınlığa sahiptir. Birçok renk ve desenlerde laminant parke bulunduğundan balkonunuza en uygun olanı seçebilirsiniz.

cam balkon dekorasyon modelleri

Lamine parke doğaldır ve üç ağaç tabakadan oluşur. Üst katmanı 4mm, orta katmanı 8mm, alt katmanı ise 2mm olmak üzere 14mm kalınlığa sahiptir. Kapalı balkondekorasyonu seçiminizde lamine parke tercih ederek balkonunuza uzun bir ömür sağlayabilirsiniz.

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvarları canlı renklere boyayarak ortama hoş bir hava katabiliriz. Her bir duvar farklı renklerde de olabilir. Bu da ortama değişiklik katabilir. Tercihe göre ortamı biraz daha sadeleştirmek istiyorsak tek renk daha iyi olacaktır. Duvarı ruhumuzu yansıtacak şekilde duvar kağıtlarıyla da dekore edebiliriz. Duvara sarkıtacağımız çiçekler sade bir yapraktan da oluşabilir, renkli çiçeklerde içerebilir. Asacağımız raflar geometrik şekillerden oluşabilir. Bu rafları nasıl isterseniz o şekilde tasarlayabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüzü ortaya koyabilirsiniz. Duvara ailenizin fotoğraflarını çerçeveleyip sıcak bir ortam haline getirebilirsiniz. Led ışıkları duvarın bir tarafından başlayıp dört bir yanından sarkıtıp hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

L Koltuk Fikirleri

Kapalı balkon dekorasyonu için l koltuk seçimi balkonda yer kalmasını sağlayacaktır. Koltuğunuzun rengini dekore ettiğiniz parkelere, duvar renginize, objelerinize göre seçip uyum sağlayabilirsiniz.

Masa Fikirleri

L koltuğunuzun önüne masa koyarak ortamı yaşanılır bir hale getirebilirsiniz. Masa size balkonda yardımcı olacaktır. Masa yardımı ile balkonda rahatlıkla kahvenizi içebilir, bir şeyler atıştırabilir, çalışmalarınızı burada yapabilirsiniz. Masanızı kare, dikdörtgen, yuvarlak veya farklı şekillerde seçebilirsiniz. Tercihen yuvarlak seçmeniz ortamınızı öldürmeyip, ferah bir hava katacaktır.

Balkonunuzda büyük halı ortamı kapatacağından küçük bir paspas güzel olacaktır. Bu paspası kendiniz tasarlayabilirsiniz veya hazır alabilirsiniz.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir