kahve makinesi icat

Kahve Makinesini Kim İcat Etti?

Kahve makinesi nasıl bulundu sorusu günümüzde kahve tiryakileri tarafından sık sık düşünülen ya da akla takılan sorulardan biri olabilir. Zira Amerika’ da oldukça yaygın olan kahve tüketimi, ülkemizde bayanlar arasında “Türk kahvesi” şeklindeki modunu koruyor olsa da, metropolllerde özellikle iş yerlerinde gün içinde oldukça sık tüketilen ve vazgeçilmez içecekler arasındaki yerini korumakta sıvılardandır.

kahve makinesi

Geçmişe bakacak olursak eğer, kahve makinesinin tarihteki ilk resmini 1897 de sokak ortasında duran bir gaz lambasına bağlanmış olan halkın kullanımın açık olan kahve makinesine ait. “Pluto lamp” ismindeki kahve makinesi, portatifti ve sonra 1898 haziranındaysa Leicester Square’ye bağlandı. Ekim ayında sökülmek zorunda kalan bu makine halkın makineye bozuk para atmak yerine yuvarlak şekillerde kalay atması nedeniyle bozuldu.

Günümüzde evlere filtre kahve yapma imkanını sunan kahve makineleri ise elbette ki şahsa özel. Bu makinelerle sadece kendinize ya da partnerinize 1 ya da 2 fincanlık kahve hazırlayabileceğiniz modellerin yanı sıra birçok kişiye kahve servisi yapma imkanı tanıyan kahve makineleri de mevcut. Günümüzde kahve makinelerinin çalışma mekanizması ise filtreden süzülen kahveyi hazneye aktarmak şeklinde çalışmaktır. Özellikle soğuk kış aylarında büyülü kokusuyla kapalı mekanları saran ve hatta bazen kokusunun açık mekanlara dağıldığı bu güzel içeceğin iksirini biraz da kahve makinelerine borçluyuz doğrusu. Kahve makinesi nasıl bulundu diye merak edenlere işte cevabımız.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir