iphone şarj sorunu

iPhone Şarj Sorunu Çözümü

Akıllı telefon kullanımında en büyük sorunlardan biri de şarj problemidir. Özellikle iPhone kullanıcıysanız bu sorunu daha sık yaşamanız olası.Binlerce lira verip aldığımız iPhonelarımızı , tam anlamıyla kullanamamaktayız. Bazen düşünüyoruz, “yav o kadar saçma sapan şeyleri , küçücük telefonun içine koyuyorsunuz da niye daha güçlü batarya kullanmayıp da , bizi kanser ediyorsunuz ? ” diye. Halbuki bu teknolojilerinin olduğuna inanıyoruz. Yani o kadar özelliği bir telefona sığdırabilen adam , neden daha güçlü bir batarya kullanmaz değil mi ? Emin olun , Apple sizden bizden daha iyi biliyor bu sorunu. Fakat gerek pazarlama stratejileri , gerekse başka nedenler dolayısı ile bu çizgiden çıkamıyor. En azından bize sızan bilgiler bu kadar. Bu nedenle biz de prizin yanında yaşıyoruz.

Şimdi diğer sitelerde olduğu gibi yok şunu kapatın yok bunu kapatın zırvalarını size anlatmayacağım. ”O kadar para verip , o telefonu almışsanız niye kullanmayacağınız arkadaşım ? “Neyse gelelim iPhone Şarj Sorunu Çözümüne.

1- Bu cümleyi iyi anlayın. Kullanmadığınız servisleri kapatın. Bana sonra demeyin, hani onu kapatın bunu kapatın demeyecektin diye. Ben size kullanmadığınız servisleri kapatın diyorum. Yani hiç navigasyonla işiniz yoksa konum servislerini kapatın.

2- Ekran parlaklığını otomatik düzeye getirin.

3- Battery Doctor programını indirin. Bu program sayesinde hem optimum şarj süresini hesaplayabilir , hem de ram ve önbellek temizlemesi yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

4- Arka plandaki uygulamalarınızı kapatın. Menü tuşuna uzun basarak , kullanmadığınız uygulamaları yukarı doğru sürükleyin.

5- Her gördüğünüz şeyin fotoğrafını çekmeye çalışmayın. Bunun da bir adabı var 🙂

6- Bir kafeye gittiniz mi hemen wi-fi’yi sömürün .4.5g’nizi kapatın , hem paketiniz bitmesin hem de şarjınız.

7- iPhone’nunuza ayda en az 2 kere doldur boşalt işlemini yapın. Nedir bu doldurt boşalt derseniz de ; kısaca telefonun tamamen şarjını bitirip tekrar doldurmak diyebilirim. Bunu yaparken yukarıda bahsettiğim uygulamadan yardım alabilirsiniz.

8- iPhone’nunuz şarjı %10 , %15 de iken kapanıyorsa , bataryanızın helvasını yapmaya hazırlanın. Maddi açıdan uygun bir zamanınızda bataryanızı değiştirin. Orjinal iPhone bataryaları 250-350 TL arası değişmekte. Dikkat edin kazıklanmayın.

9- Sevgiliniz önce sen kapat diyorsa kapatın. Uzatmaya lüzum yok. Sonra telefona suç bulmayın. Biraz üsturuplu konuşun.

10- Gidip 100 liraya çakma bataryalar almayın. 5 bin lira telefona veriyorsunuz , gidin orijinal batarya alın. Hem canınıza hem malınıza zarar gelebilir. Bu işler şakaya gelmez.

11- Bırakın biraz alet de nefes alsın. Kapağını filan çıkarın, soğumaya bırakın.(Özellikle şarj ederken)Çok sıcak ortamlardan muhafaza edin. Ateşe yaklaşmayın 🙂

12- Siri’ye Türkçe küfür etme hevesinizi aldıysanız , kapatın gitsin.

13- Otomatik tarih saat ayarla seçeneğini kapatın. Bir kere doğru ayarladınız mı yeter artar bile.

14- Apaçi duvar kağıtları kullanmayın. Özellikle hareketli olanlarından.

15- Arka planda uygulama yenilemeyi de kapatabilirsiniz.

iPhone batarya sorununu çözmek için bu adımları uygulayın. Baktınız olmuyor , değiştirin bataryayı. Yapacak başka bir şey de yok. Bilmediğiniz yerleri de fazla kurcalamayın , sonra kaş yapayım derken göz çıkartırsınız :)Ben yapamadım diyen varsa, yorum atsın tonla bilgi hemen imdadına koşsun. Hadi sağlıcakla kalın canlarım 🙂

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir