iphone ekran resmi nasıl alınır

iPhone Ekran Resmi Nasıl Alınır?

iPhone kullanıcıların çoğu ekran resmi çekmeyi bilse de bazıları bu durumdan pek haberdar değiller. Açıkçası öğrenmek için çok fazla da hayati öneme sahip değil. Fakat hayatımızda öyle anlar oluyor ki , bu çok da önemli olmayan şeylere acilen ihtiyaç duyuyoruz. Gerek , gördüğümüz bir yazıyı ya da sayfayı direk fotoğraf olarak kaydetmek , gerekse diğer şeyleri arşivlemek için.. Bu yazıyı okuyorsanız siz de o anlardan birisini yaşıyorsunuz demektir. Lafı da fazla uzatmadan iPhone ekran resmi çekme konusunu aydınlatalım.

Ekran resmi çekme dediğimiz olay aslında fotoğraf çekmenin aynısıdır. Yani telefonunuzun ekranında o an nasıl bir görüntü varsa , onun fotoğrafını çeker ve galerinize kaydeder. Bunu kendi telefonunuzun kamerasıyla çekmeniz mümkün değildir. Doğal olarak 🙂 Harici bir kamera ile de çekmeye kalksanız .o fotoğraftan pek bir şey anlaşılmaz.(Profesyonel kameralar harici).Apple bu durumu düşünmüş ve bizlere iPhone’umuzun ekran görüntüsünü almamız için bir adet tuş kombinasyonu koymuş.

iphone ekran resmi çekme

Şimdi iPhone’umuzu elimize alıyoruz. Menü ve tuş kilidi açma tuşlarına aynı anda bir kere basıyoruz.(yukarıdaki resimde oklarla gösterilen tuşlar).Bu işlemden sonra deklanşör sesi duymuşsanız her şey yolunda gitmiş demektir. Ana menüden fotoğraflar , daha sonra film rulosu’na girerek son çektiğimiz ekran görüntüsünü bulabiliriz. Bu fotoğraf en üstteki gibi film rulonuza kaydedilir.

Anlayamadığınız yer olduysa ,yorum yazarak sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Kolay gelsin 🙂

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir