hızlı kilo verme yolları

Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları

Fazla kilolardan kurtulmak hepimizin hayalidir. İster erkek olalım ister bayan fazla kilolar hem sağlığımız hem de dış görünüşümüzü etkiler. Bu yüzden hepimiz fit bir vücuda sahip olmaya çalışır. Kilolarımız fazlalaştığı zaman hemen diyete başvururuz. Fakat zayıflamak isteyenlerin büyük bir çoğunluğu diyete başladıktan 1 ya da 2 hafta sonra pes etmektedir. İşte bu durum yaptığımız en büyük yanlıştır. Kilo verebilmek için ilk olarak sabırlı ve azimli olmamız gereklidir. O kadar hızlı kilo verilseydi , çevremizde hiç şişman ya da fazla kilolu insan kalmazdı.

Fakat bu diyet dönemini biraz daha efektif kullanmak için hızlı kilo vermenin püf noktalarını öğrenmelisiniz. Hızlı kilo vermek deyince aklınıza , yemeden içmeden tamamen kesilmek gelmesin. Ben size burada hem hızlı hem de sağlıklı kilo verebilmeniz için kişisel deneyimlerime dayanarak bazı püf noktaları ve pratik bilgileri paylaşacağım.

  • İlk olarak hareketlerinizi arttırmalısınız. Sürekli oturarak ya da yatarak hızlı kilo verilmez. Bazı şartlar nedeniyle fazla hareket edemeseniz de bulduğunuz fırsatta hareket etmeye bakın. Örneğin , tv’yi açın kumandayı yanınıza almayın. Kanal değiştirmek istediğiniz de gidin televizyondan değiştirin.
  • Spor yapın. Özellikle ev hanımları. Bu madde size geliyor. Yaptığınız ev işleri sporun yerine geçmez. Yararı illaki olur fakat tempolu bir yürüyüşün yerini sabahtan akşama ütü yapmanız tutmaz.
  • Metabolizmanızı hızlandırın. Bunun için yeşil çay sizin imdadınıza koşuyor. Sabahları aç karnına , biraz limon atılarak içilen yeşil çay , gün boyu metabolizmanızı hızlandırmada yardımcı olur. Metabolizmanız ne kadar hızlı olursa o kadar hızlı kilo verirsiniz.
  • Midenizi şaşırtın.1 haftadır yaptığınız diyet sonucu , yüksek kalorili bir yiyecek yemeniz , sanılanın aksine kilo vermenizde yardımcı olur.
  • Günlük kalori miktarınızı optimum düzeyde tutun. Düşük kalori almanız , kilo vermenizde yardımcı olmaz. Sizi daha çok hasta yapabilir. Çok düşük kalori aldığınız zaman vücudunuz stand-by (bekleme) konumuna geçer ve metabolizmanızı yavaşlatır. Bu yüzden diyetisyeninizin verdiği kalori miktarına uyun.
  • En yüksek kalorili yiyecekleri sabah , en düşükleri de akşam yemeğinde yiyiniz. Kahvaltıda yenilen yüksek kalorili yiyecekler hem gün boyunca enerjik olmanızı sağlar.
  • Saat 6 – 7 ‘den sonra ağzınıza bir şey atmayın. Ne olursa olsun , açlıktan ölmediğiniz sürece geceleri yemek yemeyin. Gece yenilen yemekler direk olarak yağa dönüşür. Çünkü bu kalorileri yakamazsınız.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek istiyorsanız , bu püf noktalarını aklınızda bulundurun. İnternette , televizyonda gördüğünüz haftada 15 kiloyu bu çayla verebilirsiniz yazılarına kanmayın arkadaşlar. Hem paranızdan hem de sağlığınızdan olursunuz .Sağlıksız verilen kilolar , size yapışır kalır ve kolayca geri şişmanlamanıza neden olur. Ayda 4 -6 kilo vermek ideal olandır. Bir diyetisyene görünün ve onunda tavsiyelerini alarak bu işe koyulun. En önemlisi de hemen vazgeçmeyin. İngilizcede bir söz vardır , “no pain no gain” yani “acı yoksa kazançta yok”…

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir