göz altı morarması tedavisi

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

İnsanda ilk dikkat çeken yer gözlerdir. Çünkü karşı karşıya gelince insanlar önce göz göze gelirler. Bu nedenle de herkes gözlerinin güzel gözükmesini ister. Ancak yorgunluk ve uykusuzluk başta olmak üzere bazı nedenlerden dolayı bazı kişilerde gözaltı morlukları meydana gelir. Tabi ki bu da hiş hoş bir durum değildir. Hem yüzde yorgun bir görünüm oluşmasını hem de yüzün olduğundan daha karanlık görünmesine neden olur.

Bazı bitkisel çözümler ile gözaltı morluklarını giderebilmemiz mümkündür. Patates kürü gözaltı morlukları için olan çözümlerden en bilinenidir. 2 dilim çiğ patates gözlerin üstüne yerleştirilir ve 15 dakika bu şekilde beklenir. Sonra da gözler yıkanıp kurulanır. Ayrıca çay kürü de bilinen gözaltı morluğu çözümlerinden biridir. Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarından birinden bir tutam alarak bir fincan kaynar suya ilave edilir ve 10 dakika bekletilir.

Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır. 2 makyaj pamuğu bu çaya batırıldıktan sonra göz kapaklarının üzerine konur. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra gözler yıkanır ve kurulanır. Ayrıca poşet çay ile da bu kürü uygulayabilmeniz mümkündür. 2 tane poşet çayı yarım fincan suyu içinde 15 dakika demledikten sonra soğuması beklenir. 2 parça pamuk bu çaya batırılır ve gözlerin üzerine yerleştirilir. Aynı şekilde 10 dakika bekledikten sonra gözler yıkanır ve kurulanır.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir