gizli aydınlatma

Gizli Aydınlatma Fikirleri! Dolaylı ve Gizli Aydınlatma

Gizli Aydınlatma Fikirleri

Evinizi aydınlatmak için orijinal ve farklı tasarımlı ışıklandırma sistemleri bulunmaktadır. Evde rahat ve şık bir ortam yaratmak için dolaylı aydınlatma tasarımları kullanılır. Aydınlatmanın eşit bir dengede hem duvarlara hem de tavana yayılması önemlidir. Dolaylı ışık yoluyla bulunduğunuz alan daha hoş ve şık görünüm kazanacaktır. Ev, ofis ya da bulunduğunuz herhangi bir alanı dolaylı aydınlatma ile aydınlattığınız zaman zarif bir görünüm kazandırılmış olur. Alanın doğru bir şekilde aydınlatılması bulunduğunuz yerin değerini arttırır. Dolaylı ışık planı tasarlarken açı ve mesafe ayarını iyi yapmak çok önemlidir. Ayrıca ışığın kaynağının saklanması için gizli aydınlatma fikirleri ön plana çıkarılmalıdır.

Aydınlatmanın yeterli olması çok önemlidir. Her ortamın ihtiyacına göre aydınlatma modeli seçilmelidir. Mutfak dekorasyonu tasarımında çoğunlukla led aydınlatmalar tercih edilmektedir. Led aydınlatma ile verim yüksek olurken enerji kullanımı az olduğundan dolayı tasarruf edilmiş olur. Bununla birlikte, gizli ve dolaylı bir aydınlatmanın doğru konumlandırılması önemlidir. Doğru şekilde yerleştirilen aydınlatma ile yeterli ışık elde edilmiş olacağından harika bir hava yaratılmış olacaktır.

Dolaylı ve Gizli Aydınlatma

Dolaylı aydınlatma, gizli armatürler aracılığı ile ışığı yukarıya doğru yönlendirecek, hem duvardan hem de tavandan sekmesini sağlayacak şekilde aydınlatmayı ifade etmektedir. Artık günümüzde ofislerde ve evlerde dolaylı aydınlatma yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bununla birlikte, ev dekorasyonunun tasarımına, mobilyaların ve pencerelerin konumuna göre farklı modellerde dizayn edilebilmektedir. Tavanda ya da duvarlarda çerçeve, panel gibi aksesuarlar varsa bu aksesuarları ışık kaynağını gizlemek için kullanabilirsiniz. Böylece dolaylı aydınlatma fikir ve tasarımıyla birlikte odaya hacim kazandırılmış olur. Monte edilen, gizlenen ve aynı zamanda uzun ömürlü ve tasarruflu olan led aydınlatma teknolojisi oldukça revaçtadır. Sizler için birbirinden farklı gizli aydınlatma fikirleri derledik.

Aydınlatan Mobilya

Gizli aydınlatma fikirleri kapsamında kullanılan mobilya ve aksesuarlar önemli yer tutmaktadır. Dolaylı aydınlatma sağlayabilmek için en önemli husus ışık kaynağından aydınlatma gelmemesidir. Mobilya yatak başlığının arka tarafına gizlenen led aydınlatma kullanılabilir.

Arkadan Aydınlatmalı Aynalar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dolaylı aydınlatma için birbirinden farklı tasarımları uygulamak oldukça kolay olmaktadır. Bulunulan alanda arkadan aydınlatmalı aynalar kullanılarak hoş bir aydınlatma sağlanır.

ev için gizli aydınlatma

Maskeli Yatak Odası Aydınlatma

Gizli aydınlatma fikirleri kapsamında maskeli yatak odası aydınlatma tasarımı kullanılabilir. Yatak odasına hem yumuşak hem de şık bir görünüm kazandırmak için tasarlanan yatak odası aydınlatması kullanılabilir. Maskelenmiş ışık fikstürleri aracılığı ile tavan ve duvar arkadan gelen dolaylı aydınlatma ile alanın hoş ve şık görünmesini sağlamaktadır.

Duvar Arasına Gizlenmiş Led Aydınlatma Fikirleri

Yatak odasındaki duvar arkasına yerleştirilmiş gizli led aydınlatma fikir ve tasarımı ile odaya hoş ve şık görünüm kazandırılmaktadır. Duvara gizlenen led aydınlatma dekorunun tasarımı odanın dekoru ile uyumlu bir şekilde konumlandırılmalı ve çok iyi bir şekilde gizlenmelidir.

Merdiven Arkasında Gizli Led Aydınlatma

Merdiven arkasında kullanılan led aydınlatma gizli aydınlatma fikirleri içinde yer almaktadır. Merdivenlerin bulunduğu özellikle dubleks ev dekorasyon tasarımında üst katlara çıkarken merdiven arkasına yerleştirilen led gizli aydınlatmalar dekoru çok mükemmel şekilde etkilemektedir. Gece otomatik şekilde yanan gizli ledler merdiven kullanımını kolaylaştırmaktadır.

Banyoya Renk Katan Led Aydınlatma Fikri

Gizli aydınlatma fikirleri kapsamında banyo tasarımında kullanılan aynalar da yer almaktadır. Çünkü, banyo tasarımında mutlaka ayna kullanılmaktadır. Aynaların arkasına konumlandırılan gizli led aydınlatmalar ile oldukça etkileyici ve hoş bir ortama sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra gizli led aydınlatmaları sadece ayna arkasına değil duvara gizlemek şeklinde de tasarlanarak şerit halinde duvarın üst bölümüne yerleştirilebilir. Ledler hareket sensörüne sahip olduğu için insan hareketine bağlı olarak otomatik olarak yanıp sönecektir.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir