gelinlik seçimi

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Gelinlik her dünya kültürüne yerleşmiş insani duyguların gelenek haline geldiği sembolik değeri yüksek bir giysidir. Gelin kelimesi ‘gelmek’ fiilinden başka bir aile ortamına davet niteliği de taşır. Semantik anlamı buna işaret ederken, gelinlik aynı zamanda davetlilerin de düğünde olacağını hatırlatır. Dolayısıyla misafirlerinin hoşlanacağı bir şekilde de tasarlanmalıdır.

Gelinlik tasarımları, bazı klasik kalıpları korusa da, değişen trendle birlikte harika konseptleriyle gelin adaylarını heyecanlandırmaktadır. Dolayısıyla gelinlik seçerken ilk dikkat edilecek husus modaya uygun bir trendde olmasıdır. Moda trendler de ise bazen eskinin çizgileri taşınmaktadır. Örneğin kendi gelinliklerimiz için düşündüğümüzde Osmanlı gelinlik izlerinin vintage adı altında yeni tasarımlarla da hatırlanabileceğini düşünebiliriz. Aynı şekilde Avrupa ülkeleri için de geçerlidir.

Gelinlikte modaya uygunluk zaten satış amaçlı olarak her vitrinde yerini alabilmektedir. Diğer önemli hususlar ise şunlardır. Prova konusu önemlidir. Prova tarihini son güne sakın bırakmayın. Kendi vücut biçiminizi de dikkate alın. Vücut şeklinize uygun gelinlik seçmelisiniz. Gelinliğin üst bölümü fazla dikkat çekicidir. Düğün günü davetlilerin gözünden kaçmayacaktır. Askılı, kollu şekilde olabilir. Bu seçime de dikkat etmelisiniz.

Gelinlik almadan önce mağazaları araştırın. Resimler çekerek bunları sonra kontrol edin. Beğendiklerinizi öne çıkararak nihai kararınızı verin. Böylece farklı seçenekleri de görmüş olacaksınız. Tek bir gelinliği de giymeyin. Mağazadan farklı seçenekleri deneyerek en beğendiğinizde karar kılın.

Görüş almak iyidir, ancak her söylenenin zevkinizi yansıtmayacağını da bilmelisiniz. Gelinlik bedenini bir iki büyük seçmeniz iyi olacaktır. Zira gelinlik vücudunuza otururken sonradan sorun hissetmemelisiniz. Gelinlik aksesuarlarını da araştırarak karar verin. Yani bu önemsiz gibi görünen konuyu düğün gününe bırakmayın.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

mide yanması

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Mide yanması, genellikle yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklerden kaynaklanan, mide asitin de meydana gelen değişimler sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir