fizyolojik serum nedir

Fizyolojik Serum Nedir? Hangi Maddelerden Hazırlanır?

Fizyolojik serum, çeşitli hastalıklarda kullanılan bir üründür. Fizyolojik serum nedir? sorusu genellikle bilinçli hastalar tarafından sorulmaktadır. Fizyolojik Serum nedir sorunuzu aydınlatmak için sizlere ilgili serum hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca fizyolojik serum hangi maddelerden hazırlanır konusunda da sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Çoğu zaman tuzlu su olarak bilinen fizyolojik serum aslına bakarsak %0,9 izotonik sodyum klorür çözeltisinden meydana gelmektedir. Bu çözelti bilhassa bebeklerde meydana gelen burun tıkanmalarında ve grip, soğuk algınlığı benzer biçimde üst teneffüs yolu hastalığı geçiren bireyler tarafınca tüketilmektedir. Ek olarak sümükdoku kurumaları, diyabet iyileştirilmesi ve meydana gelen göz kurumalarında da tüketilebilen bir çözeltidir.

fizyolojik serum nasıl hazırlanır

Fizyolojik serum eczanelerden temin edilebilmekle beraber hanede de yapılabilir. Hanede fiziksel serum yapmak için bir lt suyu kaynatarak arkasından ısısının düşmesini sağlayın. Bundan sonrasında içerisine bir şeker kaşığı deniz tuzu ilave ederek harmanlayın. Bu şekilde yaptığınızda hanede basitçe fizyolojik serum yapmış olacaksınız. Gözlemlendiği gibi fizyolojik serum su ve deniz tuzundan meydana gelmektedir. Bu serumu üst teneffüs yolu rahatsızlıklarında tüketebilirsiniz.

Fizyolojik serum kimi zaman çeşitli sıkıntıların çıkmasına neden olabilen bir serum türüdür. Eğer bu konuda çekinceleriniz varsa fizyolojik serumu mutlaka ve mutlaka doktor gözetiminde kullanmaya özen gösterin. Bebekler çok nazik canlılardır. Bebeklerinizin bu serumdan olumsuz etkilenmemesi adına dikkatli olmalısınız.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir