Ellerdeki Soğan Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer

Vücudumuza birçok faydası olan soğan ve sarımsak kokusu nedeni ile önceki yıllarda pek tercih edilmese de zaman geçtikçe faydaları nedeni ile yenen mucizevî bir besindir. Ancak faydalarının çok olması nedeni ile kokularından dolayı tercih etmeyenler için kokuları alması için değişik yollar aranmaktadır. Ellerdeki soğan ve sarımsak kokularını gidermenin birkaç etkili yolu bulunmaktadır.

Soğan ve sarımsak kokusu ellere sinmiş ise yapılacak en basit yollardan biri ellerimizi tuz ile bolca ovalamaktır. Ellerimizi tuz ile bolca ovaladıktan sonra çeşmenin altında akan su ile iyice yıkamalıyız. Bu işlemi en az 3 ya da 4 dakika sürdürmemiz durumunda ellerimizdeki kokular azalacak hatta gidecektir.

ellerdeki soğan sarımsak kokusu nasıl geçer

Bunun dışında ellere sinen soğan ve sarımsak kokusu için patates haşlayabiliriz. Haşlanmış patates ile elleri iyice ovalar ve bu işlemi de birkaç dakika yaparsak ellerdeki kötü kokular gidecektir.
Her evde bulunması kolay olan paslanmaz çelik kaşık sizde de mevcut ise çelik kaşığı akan çeşmenin altında durmadan ovalarsak ellerimize sinen soğan ve sarımsak kokusu gidecek ve ellerimizde ki kötü koku sorunu çözülmüş olacaktır.

Bu uygulamalar biraz tuhaf gelebilir ancak ellere sinen kötü kokuları giderme konusunda etkili çözümler arasında yer almaktadır. Kötü kokusu nedeni ile faydalı olan bu besinlerden uzak durmamalıyız. Ağız kokusu ya da ellere sinmesi gibi basit nedenlerden dolayı mucize niteliğindeki bu besinlerden uzak durmamalıyız.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir