dünya zor dil sıralaması

Dünyanın En Zor Dilleri Hangileri

Merhaba kendi ülkemizde aslında şöyle bir bilgi vardır. Dünyanın en zor dili Türkçedir ancak durum böyle değil. Dünyanın en zor dilleri üzerinde yaptığımız çalışmalar sonrasında dünyanın en zor dilleri sıralaması adı altında bir liste oluşturduk. Yaptığımız sıralama sayesinde dünyanın en kolay dili hakkında da bilgi edinmiş olacaksınız. Dünyanın en zor dili hangisidir gelin birlikte öğrenelim.

Dil öğrenmek gerçekleştirilen en zor şeylerden birisidir ancak bir kişi ana dili dışında başka bir dili öğrendiği zaman 3. Bir dil öğrenmek istediğinde ilgili dili daha kısa süre içerisinde öğrenmektedir. Bu durumun temel sebebi bünyenin yabancı dil öğrenmeye meyilleşmesidir.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın en zor dilinin Arapça olduğu öğrenilmiştir. Arapça dilinin bir hayli zengin kelime haznesinin olmasından ve fillerin çekim almasından dolayı Arapça öğrenilmesi zor olan diller sıralamasında baş sırada yer almaktadır.

Konuşması en zor olan diller sıralamasının 2. Sıralamasında ise Fransızca yer almaktadır. Fransızcanın bu denli zor olmasının temel sebebi öğrenilmesinden ziyade gırtlaktan konuşulmasıdır. Fransızca çalışan birçok kişinin dili anladığını ancak konuşmakta zorlandığını bilmekteyiz.

konuşması zor diller

Dillerin zorluk sıralamasında yer alan bir diğer dil ise Japoncadır. Özellikle Alfabesinde çok sayıda harf olmasından dolayı bu dilin öğrenilmesi zordur. Kendi halkı içerisinde bile birçok kişinin okuma yazma bilmediği ve bu yüzden cahil kesimin çok olduğu bilinmektedir.

Türkçemiz en zor diller sıralamasında 4. Sırada yer almaktadır. Bizim ana dilimiz olduğundan dolayı bizlere kolay bir dil gibi görünse de yabancıların Türkçe öğrenmekte bir hayli zorlandığı bilinmektedir.

Öğrenilmesi en kolay dil ise İspanyolca ve İtalyancadır. Özellikle Türk diline benzer yapıda olmasından dolayı kısa süre içerisinde İspanyolca ve İtalyanca öğrenebileceğinize emin olabilirsiniz.

En zor diller sıralaması konusunda illaki sizlerin de düşünceleriniz vardır. İlgili diller konusundaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir