dil temizliği

Dil Temizliği Nasıl Yapılır?

Midemize giden her şeyden bir kalıntı bıraktığımız dilimizi temizlemek vücut sağlığımız için olmazsa olmazlardan biri. Ayrıca ağız kokusunu engellemenin en önemli yollarından biri de dilimizi temizlemek ve dil üstü tortuların altında kalan mikropların yaşamamasını sağlamak çok önemli. Dil Temizliği Nasıl Yapılır? sorusuna en iyi cevabı uzmanlardan aldık, işte Dil Temizliği Nasıl Yapılır konusunda en yaygın ve kararlı bilgiler.

dilimizi temizleme

Dişlerle Birlikte Dilinizi Fırçalayın
Dil temizliği sosyal bir hayatınızın en önemli sorunlarından olan ağız kokusunu engellemenin başlıca yollarından biridir. Dilinizi temizlemenin en iyi yolu diş fırçalaması işleminden sonra dilinizi de fırçalamaktır. Ayrıca dil yüzeyinin kazınması için plastik dil kazıyıcıları ve küçük fırçalar dizayn edilmiştir. Özellikle gece geç saatlerde yemek yiyorsanız dilinizi kesinlikle fırçalamayı ihmal etmemeniz gerekir.

Uzmanlar dil temizliğinin bir çok hastalığı önlemede etkili olduğu konusunda hemfikir. Ayrıca dil üzerinde yer alan tortu kesinlikle sağlığımız için faydalı olmayan toksin maddeler barındırır.

Daha sağlıklı olmamızı engellemiş olan sebeplerin en önemlisi, dil üzerinde kalmasına izin verdiğimiz toksinlerin vücudumuz tarafından yine alınmasıdır. Uyuduğumuzda, vücudumuzdan dil vesilesiyle atılan toksinler, dil üzerinde ince bir film tabakası oluşturur. Bu toksin tabakasını yeniden sindirmek ister miyiz ? Cevabımız “Hayır” ise, dil temizliğimiz ile sağlığımız ve dolayısıyla bağışıklık sistemimizi daha iyi korumuş oluruz.

Dil temizliği tercihen sabahları yapılmalıdır. Bu temizlik, uzun, ince, düz bir metal yada plastik ” U ” şeklindeki bir aparatla dilimizin dip kısmından öne doğru hafifçe sürülerek yapılır. Her temizlikten sonrasında da dil temizleyicisini sıcak su ile yıkamayı unutmamalıyız.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir