çin takvimi nedir

Çin Takvimi Nedir? Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin takviminden bebeğin cinsiyetini tahmin edebilmek için gebeliğin başladığı ay ve anne adayının yaş bilgileri gerekir. Bu bilgilere göre bebeğin cinsiyeti öğrenilir. Çin takvimi yöntemine göre bebeklerin cinsiyetini öğrenebilmek için anne adayının yaşının en az 18 en fazla 45 olması gerekir. Çin takvimi hesaplamalarına göre erkek olan bebeklerin en fazla görüldüğü yaş grubu 18 yaş grubudur. Eğer anne adayı, Ocak ya da Mart aylarında hamile kalmış ise bu durumda anne adayının kız çocuğu doğurma olasılığı yüzde 10’dur. Diğer aylarda ise erkek olma olasılığı ise %90’dır. Çin takvimi hesaplamalarına göre doğacak bebeğin kız olma olasılığının en fazla görüldüğü yaş grubu 21 yaş grubudur. Çin takvimi hesaplama yönteminde bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. En önemlisi anne adayının yaşını, Çin takvimine göre tekrar hesaplamasıdır. Yani, Çin takvimine göre hesaplama yaparken, Çin takvim yılından sonra ya da önce mi doğduğunuz önemlidir.

Çin Takvimi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Çin takvimi yaklaşık 700 yıldır var olan ve doğacak olan bebeklerin cinsiyetini belirlemek için kullanılan bir takvimdir. Normal şartlarda doktor kontrolü altında bir bebeğin cinsiyetini gebeliğin 15. haftasında öğrenebiliyoruz. Fakat aileler genellikle bebeğin cinsiyetini daha erken öğrenmek isterler ve daha erken öğrenmek istedikleri için Çin takvimine başvururlar. Çin takvimi gebelik hesaplama yönteminin doğruluk payının yüzde 70 ile 90 arasında olduğu söylenmektedir. Çin takvimi hesaplaması ile, anne adayının ay takvimine göre yaşı ve yine ay takvimine göre hamile kalmış olduğu ayı baz alarak, doğumdan önce bebeğin cinsiyetini belirlemektedir.

çin takvimi cinsiyet hesaplama

Çin takvimi gebelik hesaplama yöntemini kullanabilmek için öncelikle anne adayının Çin takvimindeki yaşını bulmak gerekmektedir. Yani bu hesaplama yöntemine göre; eğer anne adaylarının doğum tarihleri Çin yılı başlangıç tarihinden sonra ise yaşlarına 1 yaş eklemeliler. Eğer anne adayları, Çin yılının başlangıç tarihinden önce doğmuşlarsa yaşlarına 2 yaş eklemeleri gerekir. Çünkü Çin takvimi miladi takvimi kullanılmaktadır. Bu yüzden de bu farklılık ortaya çıkar. Dolayısıyla Çin takvimine göre bir hesaplama yapabilmek için Çin takvimine göre anne adayının yaşını belirlemek önemlidir. Bunun için öncelikle, anne adayları Çin takvimine göre kendi doğum yıllarını bulmalıdırlar. Çin takvimi hesaplama yöntemine göre; nisan temmuz ağustos eylül ve aralık ayında doğacak olan bebeklerin ise kız, ocak-şubat-mart mayıs haziran ekim ve kasım aylarında doğacak olan bebeklerin erkek olması beklenmektedir.

Çin takvimi cinsiyet hesaplamayöntemi için Çin gebelik tablosundan yararlanılmaktadır. Bu tablo Anne adayının yaşının ve hamile kalmış olduğu zamanın Çin takvimine göre değerlerini bularak bebeğin cinsiyetini söylemektedir. Bununla birlikte, Birçok sitede Çin gebelik hesaplama tablosu yer almaktadır. Tabloda istenen bilgiler doldurulduktan sonra bebeğin hangi cins olduğu söylenmektedir. Tabloda istenen bilgiler; anne adayının hamile kaldığı zamanki yaşı ve anne adayının hamile kaldığı ay olmaktadır. Otomatik hesaplama tablosunda istenen bilgileri girdikten sonra hesapla butonuna bastığınız zaman ekranda bebeğin cinsinin ne olacağı görülür.

Çin Takviminin Sonucu Güvenilir Midir?

Çin takvimi gebelik hesaplama yöntemi oldukça eskiye dayanan inançlardan gelmektedir. Günümüzde modern bir hesaplama aracı şekline dönüşmüştür. Elbette doktorun ultrason yöntemiyle elde ettiği sonuçların yerini tutmayacaktır. Yani Çin takvimine göre bebek cinsiyetini hesaplama yönteminin %100 doğru güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. Fakat Çin takvimi hesaplamasının genelde %80′ lere varan oranlarda doğru çıkabildiği gözlemlenmektedir. Tıbbi açıdan geçerli bir yöntem değildir. Yani, bilimsel bir dayanağı olmamakla birlikte inançlardan gelen bir hesaplama yöntemidir. Uzun yıllar boyunca popülerliğini korumuş bir yöntemdir.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

mide yanması

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Mide yanması, genellikle yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklerden kaynaklanan, mide asitin de meydana gelen değişimler sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir