çamaşır suyu lekesi çıkar mı

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar ?

Çamaşır suyu – bazı kesimlerde klorak da denir – ev temizliğinin olmazsa olmazlarından biridir. Yüksek derecede bakteri öldürücü özelliği ile hemen hemen evinizi her yerinde temizlik için rahatça kullanabilirsiniz. Hatta bulaşıkları yıkarken bile. Fakat her gülün bir dikeni olduğu gibi çamaşır suyunun da bu kadar yararının yanında bir de zararı vardır. Hele ki bu zararı , özellikle ev kadınlarının korkulu rüyasıdır. Tonla para verilip alınmış kıyafetlere , çamaşır suyunun temas etmesi sonucunda giyilmeyecek bir hal alabilirler. Bu nedenle sizlerin bu konuda imdadına koşuyor ve çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını veriyoruz.

Hepimizin bunca zamandır bildiği gibi çamaşır suyu lekesi temizlenmez tezi aslında bir bakıma doğrudur. Çamaşır suyunda bulunan kimyasal maddelerden ötürü , kumaştaki renkler deforme olur. Bu deformeyi de tekrar eski haline getirmeniz mümkün değildir.

çamaşır suyu lekesi

Peki çamaşır suyu kıyafetinize damlarsa ne yapmanız gerekli?
Burada size anlatacağım pratik bilgi , çamaşır suyu lekesini çıkarmak değil , bu lekenin anlaşılmaması için gizlemektir. İlk olarak kıyafetinize uygun olan renkte bir kumaş boyası alın. Leke olan yeri bu kumaş boyasıyla boyayın. Diğer bir yol ise , kıyafetinizde boncuk v.b. aksesuarlar var ise bunların yardımıyla bu lekeyi gizleyebilirsiniz. Çamaşır suyu dökülen yer pantolon ise , aynı tür kumaşla lekenin olduğu bölgeye yama

yapabilirsiniz.

Bu şekilde severek aldığınız kıyafetlerinizi , leke oldu diye bir kenara atmaktan kurtulacaksınız. Çamaşır suyu damlayan kıyafetlerinizi bu yöntemler ile tekrar giyilebilecek konuma getirebilirsiniz. Bizden size tavsiye , özellikle ev kadınıysanız ve çamaşır suyunu temizlik için bolca kullanıyorsanız , kendinize bir tane iş kıyafeti belirleyin. Bu sayede , böyle bir aksilik durumunda fazla bir kayıp yaşamamış olursunuz.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

ev hanımları için bilgiler

Ev Hanımları İçin Seçtiğimiz Pratik Bilgiler

Dünyada hem yorucu hem de rahat bir çok meslek vardır. Örneğin , inşaat işçiliği fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir