Erkeklerin Gerçekten Aşık Olduklarını Anlayacağınız 9 Davranış Biçimi

Kadınların birçoğu erkeklerin aşık olamayacağına inanır. Erkekler duygusal olmadıkları ve sevgilerini dile getiremedikleri için bu tarz genellemelere çok sık maruz kalır. Aslında bu, kadınların duygusal yaklaştıkları için yanıldıkları bir genellemedir. İnsanların aşık olduklarında hissettikleri duygular aslında iki cinsiyet için de benzerdir, aşkın evreleri ise her iki cinsiyet için de farklıdır.

Erkekler birçok kadından etkilenebilirler, aşık olması içinse bir sürece ihtiyaçları vardır. İlk olarak bu etkilenmenin karşılıklı olduğunu bilmeleri gerekir. Karşılıklı etkilenme evresinin ardından iletişim kurmak için çekime ihtiyaç duyarlar. Güçlü bir çekimin etkisiyle iletişim güçlenir ve kadını daha iyi tanımaya başlarlar, tanıdıkça artan etkilenme beraberinde bağlılığı getirir. Tüm evreler tamamlandığına göre artık erkeğin aşık olduğunu düşünebiliriz. Peki bir kadın olarak bunu nasıl anlayacağız? Bunu anlayabileceğiniz erkek davranışları için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz…

1. Tüm dikkati sevdiği kadının üzerindedir

Kalabalık bir ortamda bile tüm dikkati sevdiği kadının üzerindedir. Konuşurken ve onu dinlerken gözlerini onun üzerinden hiç almaz. Sevdiği kadının tüm jest ve mimiklerini, sesinin tonundaki değişimlri dikkatle inceler.

2. Sürekli görmek ister

Buluşmalara doyamaz ve sevdiği kadını sürekli görmek ister. Hafta sonu buluşmaları onun için yeterli değildir, hafta içi okul yahut iş çıkışlarında, mümkünse öğle yemeklerinde görüşmek ister.

3. Ayna karşısında saatlerini geçirir

Kendine karşı kontrollüdür,dış görünüşüyle her zamankinden daha fazla ilgilenir. Saçının iyi görünmesi, teninin kusursuz olması, dişlerinin beyaz olması gibi ayrıntılar onun için artık daha önemlidir. Dişlerini daha sık fırçalar, spor yapar, saçının istediği gibi durması için saatlerce uğraşır.

4. Fedakar olur

Sevdiği kadının istediği, sevdiği şeyleri yapmaktan çekinmez, aksine fazlasıyla yapar. Sevdiği kadın için kendinden ödün verir. Yeteneği olmayan bir şeyle ilgilenebilir ya da çıkmaması gereken bir seyahate çıkabilir. Yemek yapmayı bilmiyordur ama sevdiği kadın için romantik bir akşam yemeği hazırlayabilir.

5. Saygılı ve dürüst olmaya özen gösterir

Alışılagelmiş ataerkil yapı aşık olan bir erkek için etkili değildir. Sevdiği kadının düşünceleri ve hissettikleri onun için önemli olduğundan ona saygı gösterir.

6. Romantik olur

Aşık olan erkeğin zirvede olan hisleri onu daha romantik bir insana dönüştürür. Sevdiği kadını mutlu etmek, içinde engelleyemediği ve planlamadığı bir dürtüdür. Yanında olamayacağı zamanlarda sevgisini dile getiren mesajlar gönderebilir, sürpriz hediyeler alabilir ya da mutlu olacakları aktiviteler planlayabilir.

7. Koruyucudur

Sevdiği kadına hem aile hem arkadaş hem de sevgili olur. Onun dertlerine derman olmaya çalışır. Sevdiği kadını zarar görebileceği insanlardan korumak ister. Her sıkıntısında kadının en büyük destekçisi olur.

8. Ortak bir gelecek kurmaya çalışır

Aşık olan erkek hayatının geri kalanını birlikte geçireceği kadını bulduğunu düşünür. Artık atacağı her adımda yanında o kadının olmasını isteyecektir. Ondan ayrı yaşama fikrine tahammülü yoktur. İlk hedefi artık birlikte yaşamaktır.

9. Önemli ayrıntıları unutmaz

Aşık bir erkek için tarihler gerçekten önemlidir, asla unutmaz. Buluşmalarda şahsi ayrıntılarla sevdiği kadını etkileyebilir. Kadının en sevdiği renkte bir gömlek giyebilir, sevdiği yemeklerin olduğu bir restorana götürebilir, arabada giderken onun sevdiği şarkıları açabilir. Tüm bu ayrıntıları aklında tutarken ve sergilerken tamamen içtendir.

Kaynak: https://listelist.com/erkeklerin-asik-olduklarini-anlayacaginiz-davranislari/

Aşık Olan Erkek Ne İster?

Ohhhhh be nə kadar iyi anlatmissin var ya sabrla okudum
Güzel olmuş, emeğinize sağlık.

Kaynak: https://www.kizlarsoruyor.com/ask-iliskileri/a53026-asik-olan-erkek-ne-ister