alçıpan tv ünitesi modelleri

Alçıpan Ünite Nedir? Alçıpan Ünite Modelleri

Ev dekorasyonlarına mobilyalardan farklı olarak, dekoratif bir dokunuş yapmak için alçıpan niş üniteler kullanılmaktadır. Alçıpan niş yardımı ile dilediğiniz dekorasyonda bir ünite yaptırarak evinize istediğiniz havayı yaratmak mümkündür. Ayrıca bu üniteleri mobilya yerine alçıpan ile yaptırmak daha ekonomik olmaktadır. Evinize ve zevkinize göre seçebileceğiniz farklı alçıpan ünite modelleri bulmak mümkün olduğu için ise dekorasyonunuzda sıradanlıktan uzaklaşabilirsiniz.

Alçıpan Ünite Modelleri

Alçıpan ünitelerin yapılmasında alçıpan ve profil karkas ana malzemeler olarak kullanılmaktadır. Ancak isteğe göre alçıpan ünitelerde duvar kâğıdı, taş kaplama gibi çeşitli farklı malzemeler de kullanılmaktadır. Bu nedenle dekorasyonunuz için birbirinden farklı seçebileceğiniz alçıpan ünite modelleri bulunmaktadır. Bu alçıpan modellerini, yapılış türlerine göre gruplamamız mümkündür.

1) Düz Alçıpan Ünite Modelleri

Bu alçıpan ünite modelinde, düz modeller seçilerek kullanışlılık ve ekonomiklik amaçlanmaktadır. Kitaplık, televizyon ünitesi gibi üniteleri bu modelle yaptırmak dekorasyonunuza sade bir şıklık katacaktır. Bu alçıpan ünite modelinde aydınlatma ve estetik için led ya da spot ışıklar rahatlıkla kullanılabilir.

2) Taş Kaplama Alçıpan Ünite Modelleri

Eğer dekorasyonunuza değişik ve orijinal bir hava katmak istiyorsanız taş kaplama alçıpan ünite modelleri kullanabilirsiniz. Bu alçıpan ünite modellerinde düz modellerin yanında, alçıpan üniteniz taş kaplama ile kaplanmaktadır. Taş kaplama modeli, bulunduğu ortama orijinal bir hava katmaktadır. Gizli led aydınlatma ile dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz en şık alçıpan ünite modelidir.

3) Geometrik Şekilli Alçıpan Ünite Modelleri

Bu alçıpan ünite modelinde, tek bir ünite için birine uyumluluk sağlayan geometrik şekiller kullanılmaktadır. Örneğin büyük bir dikdörtgenin içinde oluşturulmuş küçük kareler ile dekoratif bir alçıpan ünitesi yapılmaktadır.

4) Duvar Kâğıdı Kullanılarak Yapılan Alçıpan Ünite Modelleri

Duvar kâğıdı kullanılarak yapılan alçıpan ünite modelleri dekorasyonunuza zarif bir şıklık katacaktır. Seçilen duvar kâğıdı, yapılan alçıpan ünite ile kaplanarak uygulaması yapılmaktadır. Duvar kağıdınızı ise dilediğiniz şekilde seçebileceğiniz için dekorasyonunuza uyumu yüksek olacaktır.

alçıpan tv ünite modelleri

5) Asimetrik Alçıpan Ünite Modelleri

Bu alçıpan ünite modellerinde, ünitenizin simetrik olmayan bir görüntü sağlaması amaçlanmaktadır. Simetrik olmayan bu görüntü ile şıklığın birleşmesi sonucunda, dekorasyonunuzda istediğiniz değişikliği yakalayabilirsiniz.

6) Asma Tavan ile Uyumlu Alçıpan Ünite Modelleri

Eğer daha önceden yaptırdığınız ya da yaptırmayı düşündüğünüz asma tavan modeli ile uyumlu alçıpan ünite modelleri yaptırabilirsiniz. Dekorasyonunuzdan bütünlükten hoşlanıyorsanız, bu alçıpan ünite modeli sizin istediğiniz bütünlüğü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

7) Yuvarlak Alçıpan Ünite Modelleri

Yuvarlak alçıpan ünitelerde, adından da anlaşılabileceği gibi daireler ya da tek büyük bir daire kullanılmaktadır. Etrafında bulunan diğer raf gibi kısımlar ise daireye uygun olarak eğimli bir şekilde yapılarak duvarınızda yuvarlak bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

en güzel alçıpan modelleri

8) Dekoratif Alçıpan Ünite Modelleri

Bu alçıpan ünite modelleri, sizin istediğiniz dekorasyona uygun olarak hazırlanmaktadır. Dilediğiniz modeller ve şekiller, belirli bir düzene oturtulmadan tamamen sizin istediğiniz dekorasyona göre hazırlanmaktadır. Dekorasyonunuzda özgür ve özgün modeller kullanmak istiyorsanız bu alçıpan üniteler sizin için uygun olacaktır.

Alçıpan Ünite Modellerinde Aydınlatma Nasıl Yapılır?

Alçıpan üniteniz için bir aydınlatma sistemi kullanmanız hem dekoratifliği hem de kullanışlılığı artıracaktır. Çünkü yapılan aydınlatma ile ünitenize yerleştirdiğiniz dekoratif eşyalarınız dikkat çekici hale gelecektir. Alçıpan ünite modelleri aydınlatması ise genellikle led ya da spot ışık sistemleriyle yapılmaktadır. Spot ışık sistemleri daha çok eşyalarınıza dikkat çekilmesini sağlayacaktır. Led ışık sistemi ise, eviniz için oluşturulan ünitenin daha aydınlık ve dikkat çekici bir hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca led ışık sistemi için sadece beyaz ya da sarı ışık kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı renklerde led ışık sistemi kullanarak, ünitenin bulunduğu mekânın ambiyansını değiştirebilirsiniz.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir