akıllı telefon şarj ömrü uzatma

Akıllı Telefonunuzun Sarj Süresini Uzatın

Sizlere akıllı telefonların hayat sürelerinden yani yaklaşık olarak şarj sürelerinden bahsedecek olursak akıllı telefonlar aslında hayatımızı bir anlamıyla sürekli yanımızda taşıdığımız ve hayatımızın her anlamında ihtiyacımız olan cihazlardır. Ve bu cihazların ömrü yani şarj süreleri bunlara bağlı olarak kısa süre içinde bitmektedir.

İşte sizlere anlatacağım noktalardan biride akıllı telefonlarınızın şarj sürelerine baktığımızda büyük ekranlı telefonların şarj süreleri daha çabuk bir şekilde bitmektedir. Akıllı telefonunuzun ayarlar menüsünden telefonunuzun parlaklığını ve ışığını düşürerek şarj için tasarruf sağlayabilirsiniz. Telefonunuzda bulunan otomatik döndürme sensörünü kapatarak telefonunuzun şarjına biraz daha katkıda bulunabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda animasyonlar kullanmak ve hareketli duvar kâğıtları koymak akıllı telefonunuzun şarjının kısa sürede bitmesine neden olacaktır.

Akıllı Telefonların Hayat Süreleri

İnterneti kullanmadığınız zamanlarda bazen wi-fi olsun 3g olsun açık bırakılmaktadır, bunlar açık bırakıldığı takdirde telefonunuzun şarj süresinde kısalma meydana geldiğini göreceksiniz. Arkadaşlarınızla bir dosya, oyun ya da bir belge alışverişini bluetooth ile yaptığınızda bazen açık olarak kalmakla beraber şarj süresinde kısalmalar meydana gelmektedir. Akıllı telefonlarınızda güç tasarrufu özelliğini açık bırakmanız akıllı telefonunuzun şarj süresinin artmasına neden olacaktır aksi takdirde siz bunu kapalı konuma getirdiğinizde şarj sürelerinde kısalmalar meydana geldiğini göreceksiniz.

Telefonunuzda gps ve diğer lokasyon özellikleri açık unutulduğu takdirde akıllı telefonunuzun şarj süresinde kısalmalar olacaktır. Bu yüzden akıllı telefonunuzda harita ve yön bulma programlarını kullandığınızda açık unuttuğunuz takdirde şarj sürenizde önemli ölçüde düşüş meydana geldiğini göreceksiniz. Akıllı telefonunuzda harita ve yön bulma programlarının kapalı olması halinde yaklaşık olarak akıllı telefonunuzun %10 ila %20 arasında şarj ömrünü uzatmaktadır. Akıllı telefonunuzu mümkün olduğu kadarı ile sıcak yerlerde maruz bırakmayın ya da sıcak ortamlarda bırakmamaya çalışın çünkü teknoloji ilerledikçe yeni nesil olarak üretilen piller sıcağa maruz kalıp daha fazla enerji harcamakta ve akıllı cihazınızın şarj süre sinide bununla beraber kısaltmaktadır.

Akıllı telefonunuzu birisi aradığında ya da oyun oynarken titreşim halinde tutmanız pil ömrünü kısaltacaktır. Akıllı telefonunuzun arka planında kullanmadığınız ve çalışan programlar akıllı telefonunuzun şarj ömrünü ciddi anlamda kısaltacak olup şarjınızın daha fazla gitmesi için arka planda kullanmadığınız programları kapatarak şarj ömrüne katkıda

bulunabilirsiniz. Şarjınız tam bitmek üzere iken onu uçak modana alındığınız takdirde tüm sinyaller kesileceğinden şarj sürenizde de artma meydana gelecektir.

Bunlardan başka akıllı telefonunuzda sürekli oyun oynamanız şarj süresinde ciddi anlamda düşüş meydana getirecektir. Bazı diğer yöntemlerden bahsedecek olursak akıllı telefonunuzun şarjı yaklaşık olarak %40 lara geldiğinde şarja takarak telefonunuzun daha sonraki adımlarınızda şarj süresinin uzadığını fark edeceksiniz. Akıllı telefonunuz üzerinden ya da internet tarayıcısı ürerinden çok büyük kapsamlı dosyalar indirmeniz sonucunda şarj süresinde kısalmalar meydana geldiğini göreceksiniz.

Biraz öncede bahsettiğim gibi wi-fi ile işiniz olmadığı takdirde kapalı tutmanız bataryayı dinlendirecek olup işiniz olmadığı takdirde kapalı tutmanızda şarj süresinde daha uzun şarj imkânı sağlayacaktır. Akıllı telefonunuzla bulunduğunuz konumu algılamanız veya yer tespiti yapmanız gibi durumlarda da yine şarj sürenizde önemli anlamda kısalmalar olduğunu göreceksiniz.

Akıllı telefonlarınızda bulunan tuş kilitleri sadece güvenlik için değil ekranı kararttığı için şarjın daha çok gitmesine sizin için yardımcı olacaktır. Çeşitli sosyal medyalardan Facebook, Twitter gibi sosyal ağ paylaşımları olan sitelerden gelen bildirimler şarj süresinde ciddi anlamda kısaltmalar meydana getirmektedir. Akıllı telefonunuzun şarjı azaldığında bu gelen bildirimleri kapatmak şarj süresinde artışa neden olacaktır.

Herkesin anlattığım yöntemler neticesinde bir akıllı telefon şekli kullanması olabilir Kimisi bu şarjı yoğun kullanım neticesinde 1 saat ömürle kimisi bu kullanım şekline 3-4 saat ömürle kullanabilmektedirler. Sizde akıllı telefonunuzun şarj süresinin daha fazla gitmesini yarı yolda telefonunuzun kapanmamasını istiyorsanız yukarıdaki verdiğim bilgiler ışığında hareket etmenizi tavsiye ederim.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

diş ağrısı tedavisi

Diş Ağrısına Bitkisel Tedavi

Öyle lalet bir ağrıdır ki diş ağrısı , yeri gelir gözümüzden yaş getirir.Ne yediğimizden ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir