2021 Lisans KPSS Ne Zaman?

Kısaltılmış şekli KPSS olan kamu personeli seçme sınavı üniversite mezunu bir çok adayın geleceğini belirleyen sınavdır. Kamu personeli seçme sınavına hazırlanan ve 2021 yılında sınava girecek adayların merakla bekledikleri sınav tarihleri açıklandı. A grubu kamu personeli seçme sınavı için adayların başvuru yapacakları ve sınava girecekleri tarih ve detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2021 KPSS Başvuruları Ne Zaman?
Kamu personeli seçme sınavı sınav takvimi açıklandı. Sınava başvuru yapmak isteyen adayların duyuruda ki tarihlere göre başvurularını yapmaları gerekmektedir. Yapılan açıklamaya göre 2021 yılı kamu personeli seçme sınavı başvuru tarihi 28 mayıs 2021 günü başlayacak ve başvurular 14 haziran 2021 günü sona erecektir.

2021 kpss ücreti ne kadar

2021 KPSS Ücreti Ne Kadar?
2021 yılı için yapılacak olan KPSS nin ücreti ile ilgili olarak bu tarihe kadar henüz bir açıklama yapılmadı ancak 2020 yılı sınav ücretleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapacak olursak:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri (Her oturum için ayrı ayrı) : 80,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her oturum için ayrı ayrı) : 55,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 80,00 TL olarak ücretlendirilmişti.

2021 KPSS Ne Zaman Yapılacak?
Mayıs ayı içerisinde başvuruların başlayacağı kpss için sınav tarihi de netleşmiş durumda. Sınav tarihi herhangi bir aksilik olmaması durumunda aşağıdaki tarihlerde yapılması planlanmaktadır.

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 1. GÜN (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) oturumları 1 Ağustos’ta yapılacak.

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 2. GÜN 7 Ağustos ve 8 Ağustos’ta yapılacak.

2021 ÖABT Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ise 15 Ağustos tarihinde yapılacaktır. Tüm adayların genel yetenek genel kültür sınavlarına girmeleri mecburidir.

2021 KPSS Ne Zaman Açıklanacak?
Ağustos ayı başında yapılacak olan 2021 kamu personeli seçme sınavının açıklanma tarihi ÖSYM nin yapmış olduğu açıklama ile belirlenmiştir. Buna göre 2021 KPSS sonuçları 16 Eylül 2021 günü açıklanması planlanmaktadır.

Hakkında Admin

Gündem konuları, ülkemiz, dünya ülkeleri, genel kültür, ünlü biyografileri, market aktüel, kampanya, eğitim, bir çok konuda ipucu ve gezgin bilgiler sunan yazar..

İlginizi Çekebilir!

bayat ekmek tatlı tarifi

Bayat Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Yenmeyen ve bayatlayan ekmeklerimizi ne yapacağımız hep aklımızda kalan bir soru işaretidir. Atmaya kıyamadığımız bayat ekmekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir