2 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 2 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Doğulan gün hangi mevsimde olunduğu, saat kaçta dünyaya gelindiği ve doğum sırasında güneşin konumu gibi pek çok etken kişileri etkilemektedir. Böylece kişilerin burçları ve yükselen burçları da kişilerin pek çok karakter özelliklerini ortaya çıkarmaktadır.

 2 Mayıs Hangi Burç ve Burcu Ne?

 Astroloji pek çok kişinin yakından takip ettiği bir bilim olmaktadır. Özellikle kişilerin hangi burca sahip olduğu sık araştırılan konulardan birisidir. Burçlar kişilerin doğum tarihlerine göre belirlenmektedir.

 Astrolojide 12 burç bulunmaktadır. Bu burçlardan birisi de boğa burcudur. 21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında doğan herkes boğa burcu olmaktadır. Bu nedenle 2 Mayıs tarihinde doğanlar boğa burcu kabul edilmektedir.

 2 Mayıs Yükseleni

 Kişilerin görünüşü ve kendilerini nasıl gördüklerini etkileyen burç yükselen burcudur. Yükselen burcu doğum anından ufuk çizgisine yükselen bir burçtur. Yükselen burcu ay ve yönetici gezegen ile birbirine bağlıdır. Bu nedenle kişilerin yükselen burçları doğum saatine göre değişkenlik göstermektedir.

 Yükselen burcu ortalama olarak 2 saatte bir değişmektedir. Cinsiyet, doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri ile yükselen burcu doğrudan ilişkilidir. 2 Mayıs günü dünyaya gelen kişiler 05:00 ile 06:00 saatleri arasında doğmuş ise o kişilerin yükselen burçları da boğa olmaktadır.

 2 Mayıs Doğanların Özellikleri

 2 Mayıs doğan kişiler boğa burcu olmaktadır. Boğa burçları maddi konulara önem veren kişilerdir. Bir yere ait olayı ve birileri ile topluluk oluşturmayı severler. İşlerinde dikkatli ve titiz kişilerdir. İşlerine çok düşkün olan boğalar başladıkları işin sonunu da mutlaka getirirler.

 2 Mayıs Özel Bir Gün müdür? 2 Mayıs Ne Günü

 2 Mayıs Miladi Takvime göre yılın 122. günü olmaktadır. Yıl sonuna kadar kalan 243 gün bulunmaktadır. 2 Mayıs gününde tarihimizde pek çok olay yaşanmıştır. 2 Mayısı özel gün yapan olaylar şunlardır:

 - 2 Mayıs Polonya'da ülke bayrağı anısına ulusal tatil olup Bayrak Bayramı olarak kutlanmaktadır.

 - İran ülkesinde Öğretmenler Günüdür.

 - Endonezya'da Ulusal Eğitim ve Öğretim günüdür.

 2 Mayıs Tarihinde Bugün Yaşanan Olaylar ve Gelişmeler

 2 Mayıs tarihinde yaşanmış önemli olay ve gelişmelerden bazıları şunlardır:

 - 1670 yılında İngiltere Kralı olan II. Charles, Hudons's Bay Şirketine sözleşme çerçevesinde ayrıcalıklar tanınmıştır.

 - 1843 yılında ilk Alman göçmenler Şili'de Puerto Hambre limanına varmışlardır.

 - 1885 yılında Anadolu'nun ilk lisesi olan Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi temeli tören ile atılmıştır.

 2 Mayısta Doğan Türk Ünlüler ve Futbolcular

 2 Mayıs tarihinde doğan ünlüler şunlardır:

 - Hasan Umur

 - Ömür Göksel

 - Behsat Üvez

 - Osman Taşkaya

 - Öztürk Serengil

 2 Mayısta Doğan Yabancı Ünlüler ve Futbolcular

 - Serge Reggiani: Fransız oyuncu ve şarkıcı

 - Fibs Fleischer: Alman müzisyen ve besteci

 - Roscoe Lee Browne: Amerikalı oyuncu

 - Luis Suarez Miramontes: İspanyol futbolcu ve teknik direktör

 - Franco Scoglio: İtalyan Futbol Antrenörü

 2 Mayısta Doğan Anime Karakterleri

 2 Mayısta doğmuş olan anime karakteri Connie Springer olmaktadır.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/2-mayis-hangi-burc-ve-burcu-ne-2-mayis-tarihde-bugun-dogan-turk-ile-yabanci-unluler-yukseleni-ve-ozellikleri-41889987

2 Mayıs hangi burç? 2 Mayıs'ta doğanlar hangi burçtur? 2 Mayıs günü hangi burç kadını ve erkeği?

Mayıs 2 hangi burç? Mayısın 2'si hangi burç? 2 Mayıs doğumluların burcu nedir? 2 Mayıs doğanlar Boğa burcuna mı ait? 2 Mayıs günü doğanların burcu nedir? Boğa burcu özellikleri, 2 Mayıs burcu özellikleri nelerdir?

Toplamda 12 tane burç vardır. Bunlar; Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burçlarıdır.

Burçlar ve Günleri:

Oğlak burcu tarihi : 22 Aralık - 20 Ocak

Kova burcu tarihi : 21 Ocak - 19 Şubat

Balık burcu tarihi : 20 Şubat - 20 Mart

Koç burcu tarihi : 21 Mart - 20 Nisan Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Boğa burcu tarihi : 21 Nisan - 20 Mayıs

İkizler burcu tarihi : 21 Mayıs - 21 Haziran

Yengeç burcu tarihi : 22 Haziran - 22 Temmuz

Aslan burcu tarihi : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Başak burcu tarihi : 23 Ağustos - 23 Eylül

Terazi burcu tarihi : 23 Eylül - 23 Ekim

Akrep burcu tarihi : 23 Ekim - 22 Kasım

Yay burcu tarihi : 22 Kasım - 21 Aralık

2 Mayıs günü burcu : Boğa

21 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasındaki günler Boğa burcuna aittir. Buna göre aşağıdaki günlerde doğanlar Boğa burcudur:

1 Mayıs hangi burç? 1 Mayıs'ta doğanlar hangi burçtur? 1 Mayıs günü hangi burç kadını ve erkeği?Boğa burcu

1 Mayıs hangi burç? 1 Mayıs'ta doğanlar hangi burçtur? 1 Mayıs günü hangi burç kadını ve erkeği?

Boğa, (Latince: Taurus, Boğa) burçlar kuşağının takımyıldızlarından biridir. Batısında Koç, doğusunda İkizler takımyıldızının arasında yer alır. Kuzeyinde Perseus ve Auriga (Arabacı takımyıldızı), güneydoğusunda Oryon, güneybatısında Eridanus ve Setus yer alır. 20 Nisan - 20 Mayıs arası doğanlar boğa burcuna aittirler.

Zodyak Sembolü : Boğa

Doğum Tarihleri : 20 Nisan - 20 Mayıs

Takımyıldızı : Boğa

Zodyak Elementi : Toprak

Zodyak Dörtlüsü : Sabit

Gezegeni : Venüs

Zararlı Konum : Mars

Etkili Gezegeni : Ay

Stres altındaki insanların mevcut durumu korumaya çalışmaları normaldir. Ancak değişim ile mücadele etmek, değişimin getireceği etkileri engellemez. Dolayısıyla böyle durumlarda değişim rüzgârlarına karşı direnmek yerine rüzgârı arkanıza alarak duygu, düşünce ve davranışlarınızın tempolarını arttırmak en akıllıca iştir. Böyle davranan kişiler pasif takipçiler değil atılgan liderler olarak tanınırlar. Jüpiter'in 2011 yılının ikinci yarısını boğa burcunda geçirmiş olması boğaların kişiler yaşamlarına umut tohumları attı. 25 aralık 2011 tarihinde tekrar ileri hareketine başlayan jüpiter, boğalara yeni yılda iyimser beklentiler veriyor. 2012 yılına boğalar geleceğe umut dolu başlayacaklar. Ancak 25 ocak 2012 tarihinde başlangıçların gezegeni mars 5. Kendini ifade evine geri döndüğünde yaratıcı projelerde belli bir yavaşlama ve romantik ilişkilerde bir zayıflama söz konusu olacaktır. Boğaların mars'ın tekrar ileri hareketine başlayacağı 13 nisan'a kadar bu alanlardaki problemleri gidermeleri gerekecek. Değişim sürecinde sabırsız davranmayın çünkü alacağınız kararlar uzun vadede çok olumlu sonuç verecekler. Aşk, para veya kariyer alanlarında doğru adımları atan boğalar gecikmelerin kendilerini daha iyi sonuçlara götürdüğünü göreceklerdir. Sabırlı davranıp beklediğinizde amaçlarınızın değerleri yıllanmış şarap misali artacaktır. jüpiter'in 11 haziran tarihinde ikizler burcuna girerek 2. Kaynak evinizde kalacağı bir yıl boyunca kişisel gelir ve servetinizi arttırmak için pek çok şans yakalayacaksınız. Bu süreçte gelirinizi arttıracak yeni iş olanakları aramalısınız. Ek gelir belki ilk başta size küçük gözükecektir ancak düzenli şekilde gelmeye devam edecek olan bu paralar sonunda önemli bir miktara ulaşacak. Bu yıl daha fazla para kazanmak için uzman olmanıza gerek yok. Bu nedenle önünüze çıkan iş fırsatlarına deneyim seviyenizi düşünmeden girebilirsiniz. Bu yıl para kazanma konusunda genel yeteneklerinizi pek çok değişik yerde kullanmanız bir alanda uzmanlaşmaktan daha önemli olacak. 2010 yılının yaz aylarından beri ilişkilerinizi geliştirme konusunda çaba harcamaktasınız. Satürn'ün 5 ekim 2012 tarihinde yengeç burcundaki 7. Ortaklık evinize girmesiyle kişisel ve profesyonel yaşamınızda yeni bir ortaklık dönemi başlayabilir. Artık çıraklık sürecini doldurmuş bir kişi olarak bundan sonra dost ve düşmanlarınıza karşı bir otorite haline geleceksiniz. Yine de başkalarıyla iletişimde uzlaşma metodunu sık kullanmaya çalışmalısınız. Satürn'ün bu hareketi duygusal ilişkilere canlılık getireceği gibi sizi dostlarınızla yaptığınız alışverişlerde kendinizi sorgulamaya da yönlendirebilir. Bu yıl istek ve ihtiyaçlarınızı daha net anlayacak ve daha net ifade edebilir olacaksınız.

Mustafa Şirin

Kaynak: https://www.haberler.com/haberler/2-mayis-hangi-burc-2-mayis-ta-doganlar-hangi-14354161-haberi/

2 Mayıs Hangi Burç

2 Mayıs hangi burç, 2 mayısta doğanların özellikleri, 2 mayısta doğan ünlüler, 2 mayıs yükseleni, 2 mayıs burcu hangisi vb… Boğa burçları hakkında bilgiler…

Meraklı bir yapıya sahip olan Boğa Burçları daha fazla bilgi için çaba sarf ederler. Kendini sever ve sevdikleri ile arasında dengeyi tutarlar.

Ayın 2. gününde doğan, bu insanların son derece algılayıcı ve hoşgörülüdür. 2 sayısı denge ve ortaklıkları ortaya koymaktadır. Uyum ve barış arzusunu gösterir. 2 Mayıs’ta doğan Boğalar ara bulucu olabilir ve yaşla birlikte diğer insanlara karşı daha akıllı, daha nazik davranırlar.

♦Burç: Boğa ⇒ Çalışkan, ailesine bağlı, yapıcıdırlar. 20 Nisan ve 20 Mayıs arasında doğan insanların burçlarıdır.

Anlaşamadığı Burç: Akrep Venüs’ün anlaşamadığı burçların başında gelen Akrep Burcu ile anlaşmak çok zordur.

Düşünce: Yapısı: Hoşgörülü 2 Mayıs’ta doğan Boğa burçlarını bu özelliği belirgindir. Anlayışlı ve kendini anlatabilen yapıları vardır.

Boğa Burcu Yönetici Gezegeni: Venüs Hoşgörü ve barışın sembolü olan Venüs Boğa Burcunun yönetici gezegenidir.

Boğa Burcu Şanslı Günü: Cuma Venüs etkisi altındaki Boğa’lara sadıklık, arzu ve ilham verir. Bugünün temsilcisi de Cuma günüdür.

Boğa Burcu Şanslı Sayıları: 4, 9, 13, 18, 20

Sloganı: “Ben sahibim!”

Renk:Yeşili seven Burçlar istikrarlı ve dengelidir. Boğaların istikrarlı duruşları bu durumu destekler.

Boğa Burcunun Anlaştığı Burç: Başak ve Oğlak burçlarının yaşam tarzlarını kendine yakan gören Boğa Burçları en fazla Başak ve Oğlak ile anlaşabilir.

Uğurlu Taşı:  Zümrüt Yeniden doğmayı, yenilenmeyi önerir. Bu burçlar  burç taşı olan zümrütü, bilezik ve diğer aksesuarlarda kullanılmalıdır.Bu taş kalp, akciğerler, pankreas ve gözlere iyi gelir.

Boğa Burcu Çiçeği Çiçeği: Haşhaş Ruhun zarafetini ve hassasiyetini gösteren bitkilerden biridir. Bu çiçeği dekorasyonda kullanmalıdırlar.

Metal: Bakır Özgüvenin işareti olan ve kendini sevenlerin simgesi olan Bakırdır.

Boğa Burcu Parfümü: Sandal ağacının rahatlatan kokusu Boğa burçları için vazgeçilmezdir.

Aşk : Sadık aşıklardır. Yavaşça aşık olmayı, sevdikleri hakkında her şeyi öğrenmeyi isterler. Nazik ve sevgi dolu bir hayalperestlerdir. Karşılıksız aşklardan nefret ederler. En çok  2, 5, 9, 11, 14, 18, 20, 23, 27, 29 ve 29 tarihlerinde doğanlar ile daha fazla uyumludurlar.

2 Mayıs’ta Doğan Ünlüler

2 Mayıs’ta doğan ünlülerden bazıları şunlardır: Lily Allen, David Beckham, Donatella Versace, Bianca Jagger, Lou Gramm, Christian Hartenhauer,David Suchet, Öztürk Serengil, Ord. Prof. Aydın Sayılı, Nevşin Mengü, Hüseyin Sözlü, Defne Joy Foster ve Hazal Subaşı

Yükselen Burcu: 2 Mayıs Burcu Yükseleni

 

 

 

Kaynak: https://aliskanlik.com/2-mayis-hangi-burc.html